Andrzej Duda pojedzie do SPECJALNEGO SZPITALA w Głuchołazach! O co chodzi?

2021-01-27 14:12 mgorecki
Prezydent Andrzej Duda
Autor: Marcin Gadomski

Andrzej Duda, prezydent RP przyjedzie w czwartek (28 stycznia) na Opolszczyznę. Głowa państwa chce odwiedzić Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Specjalistycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Głuchołazach. To jedyna taka w Polsce, pilotażowa, placówka dla ozdrowieńców po COVID-19.

Andrzej Duda przyjedzie do szpitala w Głuchołazach

W czwartek (28 stycznia) prezydent RP Andrzej Duda przyjedzie do szpitala w Głuchołazach. Wizyta zaplanowana jest na 14.20. Placówka w Głuchołazach - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Specjalistycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. św. Jana Pawła II - przy ul. M. Karłowicza 40 jest pilotażowym w skali kraju oddziałem rehabilitacji dla osób, które przeszły COVID-19.

Dyrektor szpitala MSWiA Mariusz Grochowski, w rozmowie z Radiem Opole zaznacza, że program cieszy się dużym zainteresowaniem. Zdradził, że prezydent chce poznać dalsze plany placówki.

- Ten program cieszy się dużym zainteresowaniem, przy okazji są prowadzone tutaj dodatkowe badania. Prezydent chce poznać dalsze plany, chce zobaczyć jak my to robimy, dlatego że pewnie jest bardzo zainteresowany też rozszerzeniem i rozwijaniem takiej działalności - komentuje.

Pilotażowy program w Głuchołazach jest dedykowany dla osób, u których już po przebyciu COVID-19 pojawia się dyskomfort oddechowy, zaburzenia oddechu, duszność lub ograniczenie możliwości wysiłkowych. Program jest indywidualnie dobrany dla każdego pacjenta i stosowany według określonych modeli opracowanych właśnie w szpitalu MSWiA w Głuchołazach.

Zobacz więcej: Koronawirus w Polsce. Rehabilitacja dla ozdrowieńców z COVID-19. Polska pierwsza w EUROPIE!

Sousa już w Polsce. Będziesz w szoku, co ze sobą zabrał