Opole. Specjalna konferencja. Forum Młodych ostro o odbywających się IMPREZACH!

i

Autor: Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego/Facebook Opole. Specjalna konferencja. Forum Młodych ostro o odbywających się IMPREZACH!

Opole. Specjalna konferencja w sprawie COVID-19! Forum młodych REAGUJE na masowe imprezy i DOMÓWKI! "Liczymy się z HEJTEM"

2021-01-27 13:45

Szczepienia przeciwko COVID-19 wciąż wzbudzają wiele emocji. Niepewność w tej kwestii omija podziały wiekowe, dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego we współpracy z Forum Młodzieży i Forum Seniorów zorganizował specjalną konferencję prasową. Przewodniczący Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego Maksymilian Polis wypowiedział się ws. rosnącej liczy imprez masowych. Oberwało się też domówkom!

Spis treści

  1. Maksymilian Polis. Odległy termin szczepień zniechęca młodych?
  2. Masowe imprezy i domówki w epidemii. Forum młodych odpowiada: "Liczymy się z hejtem"
  3. Oberwało się domówkom!

- Nie ma dzisiaj innego sposobu zabezpieczenia się przed tą zarazą, jak masowe szczepienia. Szczepionka wyprodukowana przez firmy farmaceutyczne w trybie bardzo szybkim, ale w oparciu o najnowsze technologie, najlepsze dostępne metody pokazała jak bardzo ważne jest wspieranie przemysłu farmaceutycznego. Szczepionka jest preparatem, który daje nam szansę skutecznej walki z pandemią - zaczął wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

Stanowisko ws. kampanii informacyjnej dot. szczepień przeciwko COVID-19 zajęła też m.in. Leokadia Kubalańca, przewodnicząca Forum Seniorów Województwa Opolskiego. Zauważyła, że seniorom brakuje odpowiedzi na proste pytania, które dla lekarzy być może są oczywiste. - Dla nas są bardzo ważne. Bo one decydują o naszym zdrowiu i być może życiu. My, seniorzy, korzystamy z informacji w bardzo ograniczony sposób. Przekaz, który dochodzi do nas, nie zawsze jest prawdziwy i oparty na naukowych badaniach - komentuje.

Maksymilian Polis. Odległy termin szczepień zniechęca młodych?

Przewodniczący Forum młodzieży apelował do młodych o świadome zaszczepienie.

- W najbliższych dniach wystosujemy oświadczenie. Wiemy, że będzie to dopiero za kilka miesięcy. Będziemy apelować i przypominać, jak bardzo istotne są szczepienia. A w tym czasie maseczka, dystansowanie się i dezynfekcja. Musimy być bardziej odpowiedzialni, niż emocjonalni - komentuje, a Roman Kolek dodaje, że terminy niestety nie zależą ani od lekarzy, ani od samorządu.

- Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zgłoszenie zainteresowania szczepieniem przez młodych jest bardzo dobrą i potrzebną informacją. Warto byłoby, żeby osoby, które się już zdeklarowały wytrwały w tym oczekiwaniu. Nie będzie możliwości ominięcia kolejki w sposób nieuprawniony - mówi.

Masowe imprezy i domówki w epidemii. Forum młodych odpowiada: "Liczymy się z hejtem"

W ostatnim czasie w województwie opolskim i w całym kraju wzmaga się strajk przedsiębiorców. Tylko na Opolszczyźnie policja interweniowała już w dwóch klubach, które otworzyły swoje drzwi na gości. Na imprezach zjawiły się setki osób, w zdecydowanej większości bez maseczek.

Przewodniczący, Maksymilian Polis przyznaje, że protesty przedsiębiorców mogą przybierać na sile.

Jedyne, co możemy teraz zrobić, to zaapelować o rozwagę. Jeżeli spotykamy się w liczbie 300 osób, łamiąc wszystkie obostrzenia, działając niezgodnie z prawem, to jest bardzo nieodpowiedzialne. Narażamy swoich bliskich na zakażenia i zachorowania na COVID-19. Apel do ludzi młodych, żeby nie brać udziału w tych imprezach. Na to jeszcze przyjdzie czas.

Oberwało się domówkom!

Poza wielkimi imprezami, które powstają przy okazji strajku przedsiębiorców, trzeba też pamiętać o domówkach. A tych - też coraz więcej.

- Planujemy akcję promującą bezpieczne zachowania podczas pandemii. Jak najbardziej zwracamy na to uwagę, ta akcja nie będzie przy okazji jakiegoś konkretnego wydarzenia. Takie spotkania w mniejszym gronie też mają miejsce, coraz więcej osób się spotyka. Prywatnie, zawsze zwracam na to uwagę. Często ludzie reagują tak, że nie każdy jest zadowolony. Widać to w komentarzach. Musimy być przygotowani na taki hejt. To jest odpowiedzialność młodego człowieka. Prawdopodobnie po moim dzisiejszym apelu też będzie hejt. Musimy być odważni - dodaje.

Express Biedrzyckiej - Adrian Zandberg: Rząd wepchnął ludzi w desperację