Szczepienia przeciwko COVID-19 Opole. "Czekałem 3 godziny: zajęte, zajęte". Transport do punktów szczepień. Co się dzieje w przychodniach?!

2021-01-15 15:22 mgorecki
Szczepienia
Autor: Paweł Jakubowski

Od 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia. Seniorzy mogą zarejestrować się na konkretny termin szczepienia w konkretnym punkcie. Także od 15 stycznia można zgłaszać chęć zaszczepienia (osoby powyżej 18, a do 69 roku życia), ale nie jest to równoznaczne z rejestracją. Jak wygląda rejestracja w Opolu?

Spis treści

  1. Trwa rejestracja na szczepienia
  2. Szczepienia przeciw COVID-19. Opole, transport do punktów szczepień, kolejki
  3. Opole: Miasto zorganizuje transport do punktów szczepień dla potrzebujących

Trwa rejestracja na szczepienia

Od piątku, 15 stycznia, od północy, seniorzy po 80. roku mogą rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Można to zrobić na trzy sposoby:

  • telefonicznie,
  • przez internet,
  • bezpośrednio w punkcie szczepień.

Jak się okazuje, wraz z uruchomieniem internetowej rejestracji, chętnych było na tyle dużo, że po północy rządowa strona nie wytrzymała. Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 poinformował, że w ciągu pierwszej godziny strona za pośrednictwem, której można wysłać swoje zgłoszenie miała 10 milionów odsłon.

Z wszystkich tych trzech kanałów rejestracyjnych do tej pory w całym kraju zarejestrowało się blisko 128 tysięcy seniorów powyżej 80. roku życia.

Zobacz też: Koronawirus Opole. Problemy w CWK. Nie ma kto leczyć CHORYCH NA COVID-19!?

Szczepienia przeciw COVID-19. Opole, transport do punktów szczepień, kolejki

Opolanie także tłumnie ruszyli do punktów szczepień i do telefonów. Infolinie w ciągu dnia były przepełnione, szybko też wyczerpały się terminy, choćby w przychodni Śródmieście. Nieoficjalnie, od seniorów, którzy próbowali się skontaktować z przychodnią i umówić na termin, wiemy, że w pewnym momencie kierowano ich do szpitala tymczasowego w CWK i to tam część z nich będzie szczepiona. Infolinie konkretnych przychodni były przepełnione, czas oczekiwania wydłużał się do nawet kilku godzin.

W całym województwie opolskim jest 170 punktów, w których można będzie się zaszczepić. Wszystkie znajdziesz TUTAJ: Koronawirus. Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w Opolu? Lista punktów szczepień w Opolu i woj. opolskim [LISTA, ADRESY]

- Wszystkie gminy w województwie opolskim będą miały co najmniej jeden punkt szczepień. Lista na razie nie jest ostateczna, jest na bieżąco aktualizowana, być może dojdą nowe punkty szczepień w konkretnych gminach - komentuje Barbara Pawlos, rzeczniczka NFZ.

Opole: Miasto zorganizuje transport do punktów szczepień dla potrzebujących

Od rzecznik prasowej UM Katarzyny Oborskiej Marciniak wiemy, że osoby, które nie będą mogły samodzielnie przyjść czy przyjechać do punktu na szczepienie, mogą zgłosić taki problem przy rejestracji. Wtedy konkretna gmina - w tym przypadku Opole - zorganizuje transport.

Rekord ZGONÓW w 2020 roku! Wzrost o kilkadziesiąt tysięcy! Tak źle nie było w Polsce od II wojny światowej