To prawdziwy potwór! Największa dynia w Polsce waży więcej niż Maluch! [ZDJĘCIA]

2021-10-13 11:11
największa dynia w polsce
Autor: bigpumpkins.pl To prawdziwy gigant! Największa dynia 2021 roku waży więcej, niż Fiat 126 p [ZDJĘCIA]

To największa, tegoroczna dynia! W konkursie Bania Fest Festiwal Dyni w woj. opolskim wyłoniono zwycięzcę - Mateusza Dąbrowskiego. Wyhodował dynię przekraczającą 840 kilogramów. To więcej, niż Fiat 126p! Do rekordu Polski zabrakło bardzo niewiele. Zobaczcie tego giganta na zdjęciach.

Mateusz Dąbrowski, tegoroczny triumfator Bania Fest 2021 o sukcesie rozmawiał z Dziennikiem Zachodnim. Sam owoc dyni rósł przez 100 dni, a krzak 6 miesięcy. W rekordowych momentach dynia przybierała na wadze 18 kilogramów na dobę! Dąbrowski sięgnął w tym roku po swoją życiówkę, ale do rekordu kraju odrobinę jeszcze zabrakło. Zobaczcie zdjęcia, które udostępnił Super Expressowi!

Największa dynia 2021 roku waży więcej, niż Maluch! Pomidorem możecie ćwiczyć na siłowni [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TEŻ: Farma dyń. TOP 5 miejsc w Warszawie i okolicach. Dzieci będą zachwycone

"Bania Fest Festiwal Dyni w Sercu Opolszczyzny" to coroczny konkurs, na który z całej Polski zjeżdżają się rolnicy wyspecjalizowani w hodowli ogromnych warzyw.  W tym roku odbył się w Krapkowicach, ale podbił go mieszkaniec Zarzecza (woj. podkarpackie). Mężczyzna na co dzień jest programistą, a w wolnych chwilach hoduje te imponujące giganty.

W krapkowickim finale sięgnął po rekord największej dyni (848,5kg) i pomidora (ponad 2 kg). Podbił swój dyniowy rekord z 2018 roku o ponad 100 kilogramów, a do rekordu Polski zabrakło mu 21,5 kg.

Zobaczcie na zdjęciach jak transportowano tego potwora! Dąbrowski śmiał się, że aby w ogóle dotrzeć na miejsce musiał swojego 800 kilogramowego podopiecznego najpierw ciężkim sprzętem podnieść na paletę, a później załadować na lawetę. Było warto!

Sonda
Gdzie kupujesz warzywa?