Tomasz Komenda. 19 milionów za 18 lat więzienia. WAŻNE dokumenty w sądzie! Jest TERMIN

2020-12-01 14:46 mgorecki
Tomasz Komenda
Autor: Marcin Smulczyński Tomasz Komenda

Tomasz Komenda za 18 lat więziennej gehenny zażądał ok. 19 milinów złotych. Komenda spędził w więzieniu blisko dwie dekady po tym, jak sąd skazał go za gwałt i śmierć 15 latki. Okazało się, że był niewinny. Sprawa o odszkodowanie będzie toczyła się przed sądem w Opolu, bo we Wrocławiu lata temu zapadł ten niesłuszny - skazujący wyrok.

Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie. Prawie 19 milionów za 18 lat za kratami. Jest termin rozprawy

O te pieniądze Tomasz Komenda wraz z pełnomocnikiem walczy już od blisko półtora roku. Kolejna rozprawa odbędzie się - ponownie - przed sądem w Opolu w środę 16 grudnia o 9.30.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że sąd rozesłał stronom opinie biegłych (psychologiczna, psychiatryczna, kardiologiczna i ogólna medyczna). To one będą kluczowe przy wyrokowaniu słuszności tak ogromnego odszkodowania.

zobacz więcej: Tomasz Komenda dostanie 19 MILIONÓW za 18 lat za kratami?! Wyrok może zapaść w 2020 roku!

Jak ustalił Onet, pełnomocnik Komendy Zbigniew Ćwiąkalski ma co do treści opinii zastrzeżenia. W związku z tym, do sądu wpłynął wniosek o przesłuchanie biegłych. Po takim przesłuchaniu sąd może wyznaczyć termin ogłoszenia wyroku.

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda w ramach zadośćuczynienia domaga się po milionie za każdy rok niesłusznie spędzony w więzieniu oraz 811 tys. 500 zł odszkodowania. Jeśli jego odszkodowanie faktycznie wyniesie postulowaną stawkę 19 mln zł, to będzie to najwyższe zadośćuczynienie w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Przerażającą historię Tomasza Komendy przytaczamy m.in.: Tomasz Komenda WYZNAJE: najbardziej bałem się, jak chcieli mnie zgwałcić

Super Raport 01.12 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - Platforma Obywatelska, były szef MSW oraz prof. Ernest Kuchar - specjalista chorób zakaźnych WUM)