Tropikalny upał w Opolu! Kiedy przyjdzie ochłodzenie? Niedługo wielka zmiana! [prognoza pogody]

2021-06-18 11:52
Opole: jaka pogoda na weekend? Prognoza pogody dla Opola i województwa opolskiego [prognoza pogody 11-13.06.21 r.]
Autor: Opole/Facebook/mat.prasowe UM Opole: jaka pogoda na weekend? Prognoza pogody dla Opola i województwa opolskiego [prognoza pogody 11-13.06.21 r.]

Pomarańczowy alert IMGW dla całego województwa opolskiego. Z każdym dniem jest coraz gorzej, a prawdziwe apogeum dopiero przed nami. Kiedy przyjdzie ochłodzenie? Na szczęście najnowsze prognozy pogody jasno wskazują na rychłą zmianę na opolskim niebie. Już niedługo będziemy mieć do czynienia z południowym klasykiem - po potężnym skwarze przyjdą równie potężne burze.

Potężne upały nad większością Polski. Od kilku dni słupki rtęci ani myślą schodzić poniżej 30 stopni Celsjusza. Noce wcale nie są łatwiejsze - przed nami pierwsza w tym roku tropikalna noc. O tym zjawisku przeczytasz TUTAJ: Pogoda: Pierwsza tropikalna noc w Polsce! Niebezpieczna fala upałów. Jak radzić sobie ze skwarem? Kiedy skończą się upały? Trudno mówić o dobrych wieściach, ale synoptycy już niedługo przewidują nieznaczne ochłodzenie. Opole, jak to zwykle bywa po długotrwałych upałach, pokryje deszcz.

Zobacz też: Opolskie: otwarte kąpieliska. Gdzie nad wodę? Tutaj można się kąpać! Zalewy, jeziora, żwirownie

Nadciąga fala tropikalnych upałów

Na razie ostrzeżenia pogodowe IMGW obowiązują w całym województwie opolskim. Pomarańczowy alert został wydany w czwartek (17.06.21 r.) i wygasa w poniedziałek (21.06.21 r.). W trakcie tych trudnych dni nie powinny nas dziwić 33-34°. 

Kiedy przyjdzie ochłodzenie? Synoptycy IMGW przewidują burze

W trakcie weekendu będzie najgorzej, będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem tropikalnej nocy, ale temperatura powinna powoli opadać już we wtorek. Wzrośnie zachmurzenie, mogą pojawić się pierwsze burze, temperatura spadnie z 30 do ok. 28-27°. Kolejny tydzień to niemal w całości opady deszczu i burze z piorunami. W piątek (25.06.21 r.) temperatura spadnie już do 21°... choć prawdopodobnie nie na długo. Lipiec powinien być już nieco bardziej zrównoważony; specjaliści nie przewidują temperatur przekraczających 30° (najczęściej ok. 23-27°). 

W niedawnych raporcie IMGW, Opole zostało uznane najgorętszym miastem w kraju. Dane niepokoją, a podium w takiej kategorii z całą pewnością nie należy do zasług. Sprawę szczegółowo opisaliśmy TUTAJ: Opole najbardziej tropikalnym miastem w Polsce. Nowy raport IMGW przeraża! Polskie piekło!