UO i Szkoła Medyczna połączone po 5 LATACH! Gowin: "Rzecz bezdyskusyjna w zubożałym świecie"

2020-05-21 15:38 Mgorecki
UO i Szkoła Medyczna połączone! Po 5 latach!
Autor: www.uni.opole UO i Szkoła Medyczna połączone! Po 5 latach!

Szkoła Medyczna i Uniwersytet Opolski będą jedną uczelnią. Choć dyskusje na ten temat trwały w sumie 5 lat, to czas epidemii przyniósł ostateczną decyzję. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisał rozporządzenie, i teraz studenci ze Szkoły Medycznej będą studentami Uniwersytetu Opolskiego.

Szkoła Medyczna i Uniwersytet Opolski zostaną połączone. Po 5 latach to już pewne, rozporządzenie podpisał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dzisiaj (21 maja) w Sali Senatu Uniwersytetu Opolskiego. Inauguracja wspólnego roku akademickiego odbędzie się 6 października​.

Na miejscu podczas podpisywania dokumentów byli m.in. Jarosław Gowin, Anna Budzanowska, czy dr hab. Tomasz Halski – rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Co i kto zyska? Odpowiedział Marcin Ociepa, samorządowiec z Opola, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Połączenie UO i Szkoły Medycznej. Kto i co zyska?

Student dotychczasowego Uniwersytetu Opolskiego zyskuje dyplom większej, silniejszej uczelni akademickiej, a student Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej zyskuje dyplom uniwersytecki, bez uszczerbku dla zawodowości i profesjonalizmu

Te negocjacje trwały 5 lat. Dzisiaj, cały proces podsumował na spotkaniu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojciech Murdzek, mówiąc, że bilans plusów i minusów zdecydowanie był po stronie plusów.

[...] gdy przedstawiono mi listę plusów i minusów połączenia uczelni musiałem stwierdzić, że przewaga plusów była druzgocąca. Zależało mi więc, by sfinalizować proces połączenia uczelni i by odbyło się to z przekonaniem obu stron, że dzieje się dobro [...] wątpliwości zostały rozwiane, przede wszystkim dzięki obydwu panom rektorom, którzy rzeczy dobre przedłożyli nad minusy. Chcemy, by Uniwersytet Opolski był mocnym uniwersytetem, wzmocnionym potencjałem PMWSZ.

Jarosław Gowin: Bezdyskusyjna sprawa w zubożałym świecie

Jarosław Gowin skomentował sytuację, mówiąc, że szybciej z kryzysu wyjdą państwa, które postawią na rozwój innowacyjnej gospodarki.

To jest rzecz bezdyskusyjna. W tym zglobalizowanym i zubożałym świecie, szybciej z kryzysu będą wydobywać się te państwa, które postawią na rozwój innowacyjnej gospodarki, opartej o dorobek naukowy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Prokurator Okręgowy w Krakowie Rafał Babiński o akcie oskarżenia przeciwko 41 osobom związanym ze skawińską spółką Cliff

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.