Weekend w OPOLU: pogoda i jakość powietrza

2019-12-06 9:57 Michał Górecki
Pogoda Weekend
Autor: Pixabay Weekend w Opolu nie będzie sprzyjał spacerom

Według prognoz IMGW, przez cały tydzień towarzyszyć nam będą nocne przymrozki. Weekend niestety może mijać pod deszczowymi chmurami, przy czym w niedziele może pojawić się także śnieg. Dobrze już było, pogoda zacznie się pogarszać.

Już od piątku (6 grudnia) w całym kraju doświadczymy stopniowego nasuwania się układu niżowego, oznacza to chłodną, pochmurną pogodę z częstymi opadami deszczu, a w niedzielę także śniegu. Wiatr zacznie się stopniowo wzmagać, a odczuwalna temperatura spadać.

Sobota i niedziela pod chmurką

Popularny zwrot "pod chmurką" nie pasuje do zbliżającego się weekendu. Soboty raczej nie spędzimy pod gołym niebem, bo prognozowane jest duże zachmurzenie z opadami deszczu, który w niedzielę może przejść w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna będzie w granicach od 3 do 8 stopni Celsjusza w sobotę i od 1 do 5 stopni Celsjusza w niedzielę.

Jakość powietrza

W piątek (6 grudnia) jakość powietrza w Opolu jest dobra.

Dobrej jakości powietrza sprzyja zbliżająca się pogoda. Zarówno deszcz, jak i silny wiatr mogą poprawiać jakość powietrza w mieście. Choć takie warunki nie sprzyjają mieszkańcom, sprzyjają jakości powietrza.