pogoda

i

Autor: canva.com

Wracają upały! Prognoza pogody

Wraca upał. Chwilę później jeszcze to! Alerty pogodowe dla Opola [prognoza pogody IMGW]

2022-08-03 9:54

Opole pogoda: prognoza pogody dla Opola i województwa opolskiego. Alerty pogodowe podzieliły Polskę na upalny zachód i nieco chłodniejszy wschód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał pomarańczowy alert meteo II stopnia przed upałami dla kilku województw, w tym dla województwa opolskiego. Przed nami kilka naprawdę upalnych dni.

Opole: prognoza pogody. Alerty pogodowe II. stopnia dla województwa opolskiego. Wraca upał!

Kolejna fala upałów powoli zalewa zachodnią Polskę. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) już w środę (03.08.22) ostrzegają przed nawet 35-stopniowymi upałami w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i częściowo opolskim. 

Zobacz też: Ekspert o mrocznej wizji pogody w Polsce. Znikną uprawy ziemniaków! Czekają nas ekstremalne anomalie

Prognozy zagrożeń pogodowych na kolejne dni - czwartek, piątek i sobotę (4-6.08.22 r.) - rozszerzają się już na cały region opolski. W czwartek (04.08.22) temperatura sięgnie ok. 31°C, a w piątek nawet 35°C. Szczęśliwie podczas tego upalnego frontu na Opolszczyźnie nie powinny wystąpić tropikalne noce - temperatura spadnie poniżej 20°C.

Załamanie pogody w weekend

Wraz z weekendem (6-7.08.22) nad Opolem pojawią się burzowe chmury i burze. Już teraz IMGW ostrzega przed spadkiem temperatury w ciągu dnia poniżej 20°C, a w nocy nawet do 10°C.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?