Wszystkich Świętych. Ogromne zmiany ruchu w Opolu! Szykuje się drogowa masakra [Akcja Znicz 2021]

2021-10-27 11:39
Wszystkich Świętych 2021. Policjanci zapowiadają więcej kontroli na drogach Warmii i Mazur
Autor: Twitter: KMP Olsztyn Wszystkich Świętych 2021. Ogromne zmiany organizacji ruchu w Opolu

Wszystkich Świętych, Akcja Znicz 2021 w Opolu. W tym roku wychodząc naprzeciw masowym wizytom na cmentarzu opolska policja wprowadza duże zmiany w ruchu drogowym. Już od 29 października przy Cmentarzu Komunalnym i w paru innych miejscach możecie się mocno zdziwić. Kierowcy przynajmniej do 2 listopada muszą zapomnieć od jeździe na pamięć.

Akcja Znicz 2021. Wszystkich Świętych w Opolu: Dużo zmian w organizacji ruchu

Głównym zadaniem opolskich policjantów podczas Akcji Znicz 2021 będzie zapewnienie płynności ruchu podczas masowych odwiedzin na miejskich cmentarzach. W Opolu ruch kumuluje się przy Cmentarzu Komunalnym, ulicach Wrocławskiej, Niemodlińskiej i 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej.

W miejscach głównych ciągów komunikacyjnych, okolicach nekropolii i na drogach tranzytowych policjanci będę informować kierowców o utrudnieniach w ruchu i wolnych miejscach parkingowych. Ale nie obejdzie się bez zmian, które niektórych opolan mogą zaskoczyć. Szczegóły poniżej.

Zobacz też: QUIZ. Te jesienne zwyczaje kojarzy niewielu. Wynik 5/10 będzie prawdziwym wyczynem!

Wszystkich Świętych 2021. Zmiany w organizacji ruchu w Opolu. Płyta cmentarza wyłączona dla samochodów

W rejonie Cmentarza Komunalnego w Opolu (ul. Cmentarna) od 30 października od godz. 06:00 do 2 listopada wprowadzony zostanie szereg zmian dla kierowców i pieszych.

  • Płyta przy Cmentarzu Komunalnym w tym roku w całości zostanie wyłączona z ruchu kołowego, będzie odbywał się tam wyłącznie ruch pieszych; 
  • osoby dojeżdżające do cmentarza mają możliwość pozostawienia samochodów na parkingu przy centrum handlowym,  albo na nowym parkingu w pobliżu osiedla Przylesie, do którego dojazd będzie od strony ulicy 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej (ulicą będzie dwukierunkowa),
  • na parkingu za pętlą autobusową zostaną wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i taksówek. Z pozostałej (niewielkiej części parkingu) będą mogły skorzystać inne osoby dojeżdżające do cmentarza;
  • przy ul. Zamiejskiej i Ludowej na czas akcji „ZNICZ 2021” zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od strony ul. Zamiejskiej, wyjazd z ul. Ludowej);
  • zakaz skrętu z ul. Domańskiego w ul. Cmentarną, znak nie dotyczyć będzie autobusów MZK w Opolu i służb komunalnych,
  • dojazd dla osób odwiedzających groby bliskich umożliwiony będzie od strony ul. Wrocławskiej, gdzie pojazdy zawracają na rondzie przy stacji paliw, następnie z ul. Wrocławskiej będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego.

Ze względu na wprowadzone zmiany organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego w Opolu-Półwsi także skrzyżowanie ul. Wrocławskiej z ul. Domańskiego i ul. Partyzancką podlega zmianom. Zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ul. Wrocławskiej w ul. Domańskiego od centrum miasta (kanału Ulgi) - nie będzie dotyczyć autobusów MZK i służb komunalnych (informacja zostaje umieszczona pod znakiem).

W razie potrzeby funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu podejmą ręczną regulację ruchem.

Przy cmentarzu (ulica Zielona) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, z możliwością parkowania pojazdów po jednej stronie jezdni. Wjazd na tę ulicę będzie możliwy od ulicy Kazimierz Wielkiego w kierunku ulicy Szczeszyńskiego.

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1 listopada?