Wybuch

i

Autor: Shutterstock Wybuch

dramat w brzegu

Potężny wybuch w mieszkaniu podczas egzekucji komorniczej. Siedem osób zostało rannych!

2023-03-22 14:24

Dramat podczas egzekucji komorniczej w Brzegu. W czasie eksmisji 74-letniego lokatora doszło do potężnej eksplozji. Siedem osób zostało rannych, w tym komornik i dwóch policjantów, którzy mu towarzyszyli.

Brzeg. Wybuch podczas komorniczej egzekucji

Dramat rozegrał się w środę, 22 marca, po godz. 9 w Brzegu. W mieszkaniu na parterze w budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego miała zostać przeprowadzona eksmisja 74-letniego lokatora.

Kiedy przed drzwiami mieszkania stanęli policjanci, doszło do potężnego wybuchu. W wyniku eksplozji siedem osób zostało rannych, wśród których byli eksmitowany mężczyzna, komornik, asesor, ślusarz, lokator sąsiedniego mieszkania i dwóch policjantów, którzy asystowali komornikowi.

- Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Na chwilę obecną nie mamy informacji, żeby życie rannych było zagrożone. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa – mówi Patrycja Kaszuba z KP Policji w Brzegu.

Ponadto z budynku ewakuowano sześć osób, lokatorów innych mieszkań. Na miejscu są pracownicy nadzoru budowlanego, którzy określą, czy budynek nadaje się do zamieszkania.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wybuchu gazu. Nie można wykluczyć, że doszło do celowego spowodowania eksplozji. Wszystkie okoliczności zdarzenia będą teraz wyjaśniane przez śledczych.

Miejsce wybuchu gazu w kamienicy dzień po zdarzeniu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany