ZABIŁ Polaka i skatował Ukraińca! Brutalny atak pod Opolem! [WIDEO]

2020-01-22 12:02 MG
Brutalne pobicie pod Opolem! Jeden mężczyzna zmarł
Autor: opolska.policja.gov Brutalnie skatował Ukraińca i zabił Polaka. Policja szuka świadków

W Skarbimierzu (powiat brzeski) doszło do brutalnego pobicia. 25-latek zaatakował 21 i 46-latka. Mężczyźni trafili do szpitala. Starszy z nich zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Na początku lipca 2019 r. policjanci z Brzegu przyjęli zawiadomienie w sprawie pobicia. Wszystko wydarzyło się 30 czerwca w nocy, w rejonie boiska sportowego w Skarbimierzu Osiedle, gdzie wtedy odbywał się festyn.

Poszkodowany został 21-letni obywatel Ukrainy i 46-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. W wyniku poniesionych obrażeń, starszy z mężczyzn zmarł.

Brzeska prokuratura wszczęła śledztwo, a kryminalni pod jej nadzorem, m.in. zabezpieczyli nagranie z monitoringu i przesłuchali świadków. Zebrane dowody pozwoliły wytypować mężczyznę podejrzewanego o morderstwo i pobicie.

Na początku stycznia funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek brzeskiej prokuratury, sąd aresztował go na 2 miesiące. Grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia.

Policjanci zdecydowali się opublikować nagranie z pobicia, żeby dotrzeć do ew. świadków zdarzenia.

Mężczyzna podejrzany o to przestępstwo jest w areszcie tylko na 2 miesiące.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje związane z tym, co wydarzyło się 30 czerwca 2019 r., proszone są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Z funkcjonariuszami można skontaktować się telefonicznie pod nr 77 424 00 03 lub 77 424 00 10.