Zamknięte granice z powodu koronawirusa. Które przejścia graniczne w Opolskiem pozostaną otwarte?

2020-03-14 12:59
Słup graniczny
Autor: Grzegorz Kluczyński

Od niedzieli 15 marca na 10 dni zostaną zamknięte granice naszego kraju dla cudzoziemców. Część przejść granicznych zostanie zamknięta, na innych będą prowadzone kontrole. W jakich miejscach w województwie opolskim będzie można przekroczyć granicę z Republiką Czeską?

Zamknięcie granic oznacza, że wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami mogą wracać do Polski. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Kwarantanny nie będą musiały przechodzić osoby, które na co dzień przemieszczają się między Polską i Czechami ze względu na pracę i miejsce zamieszkania.

Dowiedz się: Granice Polski zamknięte przed koronawirusem! Czy można wrócić autem do kraju? Jakie trzeba spełnić warunki?

Łącznie na granicach z Niemcami będzie działało piętnaście przejść granicznych. W województwie opolskim jest to jedno przejście graniczne - w Trzebinie.

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchamia infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic państw. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 22 523 8880.

Wielki Poradnik - "Jak przetrwać epidemię"