Zapowiada się groźnie! Burze dotrą nad Opolszczyznę. IMGW grzmi na alarm! [prognoza]

2022-05-24 14:18
Pogoda IMGW: Synoptycy ostrzegają Opole! Alert pogodowy dla województwa opolskiego
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Pogoda IMGW: Synoptycy ostrzegają Opole! Alert pogodowy dla województwa opolskiego

Sezon burzowy już w pełni. Synoptycy IMGW we wtorek 24 maja publikują ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa opolskiego. Atmosferyczny front idzie z zachodu i przemieszcza się na wschód, obejmując już teraz do 5 województw. Sprawdź aktualne ostrzeżenia pogodowe w artykule poniżej i przygotuj się na burze.

IMGW ostrzega przed burzami. Opole i województwie opolskie objęte alertami [24.05.22]

IMGW ostrzega przed burzami. Alerty pogodowe dla województwa opolskiego i Opola. We wtorek (24.05.22) chłodny front atmosferyczny wędruje z zachodu na wschód Polski, niosąc za sobą burze, grad i opady deszczu. Synoptycy IMGW opublikowali ostrzeżenia pogodowe dla całej wschodniej ściany Polski, kończąc na województwie opolskim.

Zobacz też: W Opolu trwają 4 dni bez wody! Gdzie i dlaczego zabrakło wody? [Lista ulic]

Jeszcze dziś odczujemy w Opolu silne porywy wiatru: do 75 km/h i opady deszczu do 20 mm. Wraz z przesuwaniem frontu pogodowego deszcz utrzyma się na Opolszczyźnie co najmniej do środowego poranka (25.05.22), ale synoptycy ostrzegają, że alerty mogą być jeszcze aktualizowane. W środę temperatura wyraźnie spadnie - ze stabilnych 18-20°C do okolic 14°C. Aura może się utrzymać do weekendu. Będziemy śledzić najnowsze aktualizacje.