Opole: Były kierowca zdradza kulisy pracy w MZK! "Nasłuchałem się..."

2022-05-20 13:23
Były kierowca zdradza kulisy pracy w MZK! Nasłuchałem się tekstów
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Były kierowca zdradza kulisy pracy w MZK! "Nasłuchałem się tekstów"

Ile zarabia kierowca autobusu MZK w Opolu? Spółka ma problemy kadrowe, dlatego niedawno rozpoczęła kampanię promocyjną i szuka kierowców. Z tej okazji porozmawialiśmy z byłym kierowcą miejskiego autobusu, który zdradził nam kulisy pracy w firmie. Ile zarabia się za kierownicą opolskich autobusów? Czy zalety chociaż równoważą wady? Sprawdźcie sami.

Miejska spółka od paru lat nie ma dobrej karty. Ograniczone kursy w pandemii, podwyżki za ceny biletów (związane z galopującymi cenami paliw) i wreszcie innowacja w postaci 5 nowych autobusów elektrycznych, których - jak się okazuje - nie ma kto prowadzić. O ofercie MZK pisaliśmy TUTAJ, spółka kieruje propozycję do szerokiej grupy docelowej: od wykwalifikowanych kierowców z prawem jazdy kat. D, przez młodych, niedoświadczonych bez uprawnień - bo, jak podaje oficjalny komunikat, MZK pomoże i opłaci wszystkie kursy - po emerytów. Pozostaje więc pytanie: czy warto? Zapytaliśmy o to byłego kierowcę, którego dane w pełni anonimizujemy.

Zobacz też: Afera Jakiego i Mieszkania Wiśniewskiego. Tak kłóci się polityczna elita Opola

Prof. Marcin Matczak: PiS jest uzależniony od władzy jak alkoholik od wódki

Opole: Były kierowca MZK zdradza kulisy pracy. "Nasłuchałem się"

- To długi temat. Współpracownicy są bardzo w porządku, zresztą przełożeni też. Najważniejszym minusem były dla mnie barbarzyńskie godziny pracy: początek pierwszej zmiany wiązał się ze wstawaniem o 3.00 w nocy - wymienia nasz kontakt. Poza sytuacją wewnątrz firmy, w przypadku pracy kierowcy istotny jest aspekt obcowania z drugim człowiekiem - pasażerem. A ten, jak wiadomo, bywa... kapryśny. Zapytaliśmy i o to.

- Oczywiście, pasażerowie. Nasłuchałem się tekstów pod tytułem: "żebyś zdechł", czy nawet "już tu nie pracujesz". Praca w MZK, czy w jakimkolwiek miejskim transporcie to często wożenie patologii. No i babuszki, które Cię zeżrą, jeśli niedostatecznie łagodnie zahamujesz - wspomina. - Co do samego sprzętu, tego akurat pilnują. Autobusiki są bardzo zadbane - dodaje.

Tylko u nas: Samobójstwa w Opolu i na Opolszczyźnie. Publikujemy wstrząsające dane! Kto, gdzie i jak odbiera sobie życie?

Praca w MZK Opole. Ile zarobi kierowca autobusu?

Nasz kontakt na pełen etat otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 3.500 zł. netto. - W umowie miałem 13,75 zł. na godzinę. Do tego różne premie. W weekendy płacona jest normalna, niepowiększona stawka - dodaje. Tak przedstawiona wersja pokrywa się z danymi opublikowanymi w kwietniu 2022 r. na portalu magazynprzedsiebiorcy.pl - wynika z nich, że średnia stawka wynosi 4340 zł brutto.

Nasz informator był zatrudniony w spółce MZK Opole na stanowisku kierowcy miejskiego autobusu przez ponad 1,5 roku.

Sonda
Korzystasz z komunikacji miejskiej w Opolu?