Zbrodnia w Krapkowicach. Szokująca przeszłość nożownika z Podkarpacia. Nowe fakty

2021-08-02 13:30
Krapkowice. To on zaatakował nożem 23-latkę. Niepokojąca historia nożownika z Podkarpacia
Autor: mat.prasowe Krapkowice. To on zaatakował nożem 23-latkę. Niepokojąca historia nożownika z Podkarpacia

Nożownik z Krapkowic jest mieszkańcem województwa podkarpackiego. Policja zdradza nowe fakty ws. zbrodni z Krapkowic. 28-latek zaatakował nożem 23-letnią kobietę, swoją byłą partnerkę, a motywem najprawdopodobniej była zazdrość. Poznaliśmy nowe okoliczności ataku i historię zatrzymanego 28-latka.

Nowe fakty ws. ataku nożownika w Krapkowicach. Jest z Podkarpacia, zaatakował w domu

Do dramatycznego zdarzenia w Krapkowicach doszło w środowe popołudnie (28 lipca) po godzinie 14:00 na ul. Gimnazjalnej, w pobliżu Osiedlu Tysiąclecia. Jak udało się ustalić, do ataku doszło wewnątrz jednego z domów. Zaczęło się, jak zaczyna często - od kłótni. Najprawdopodobniej 28-latek przyszedł do nieruchomości 23-letniej kobiety, najpewniej swojej byłej partnerki. W pewnym momencie, w trakcie wymiany krzyków, wyjął nóż. Pchnął nim 23-latkę w brzuch i natychmiast uciekł.

Wszyscy poszukiwani! Najemca i nożownik mieli na sobie listy gończe

Ciężko ranna kobieta opuściła dom. Jak tłumaczy biuro prasowe opolskiej policji, nie chciała narażać na kłopoty 44-letniego mężczyznę, najemcę domu, w którym doszło do ataku. Kryminalni, którzy przybyli na miejsce szybko odnaleźli podejrzanego, pijanego 28-latka i ustalili, że jest mieszkańcem województwa podkarpackiego. Okazało się, że był... poszukiwany listem gończym! Ale nie tylko on, najemca domu, którego 23-latka chciała ustrzec przed konsekwencjami także widniał w policyjnej bazie danych! Kiedy 28-latek wytrzeźwiał, tłumaczył że młodą kobietę chciał tylko nastraszyć. Na szczęście, nie stało się jej nic poważnego, trafiła do szpitala, ale obrażenia nie zagrażały życiu.

Zbrodnia i kara

Mieszkaniec województwa podkarpackiego usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także uszkodzenia ciała. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek policjantów i prokuratury, tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

Zobacz też: Koszmarna śmierć niewinnej 25-latki na obwodnicy Opola. Potrzebni świadkowie!

Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany