ZMARŁ znany dziennikarz. O chorobie mówiono dawno. Internauci mieli jednak swoje zdanie

2020-02-14 10:06 MG
Mikrofon
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe/Pexels Zmarł znany dziennikarz Radia Opole. Cały internet spekuluje

Marek Świercz zmarł w środę (12 lutego). Ostatnie lata spędził w redakcji Radia Opole, wcześniej był związany m.in. z Dziennikiem Zachodnim, Polska The Times, TVP Opole, czy Radio Zet. Internet nie zapomina, a po śmierci dziennikarza szybko wspomniano o niektórych kontrowersjach związanych z Markiem Świerczem.

Marek Świercz zmarł rano 13 lutego. - Bardzo smutny dzień dla Radia Opole. Po długiej walce z chorobą dzisiaj rano (13.02) zmarł nasz redakcyjny kolega Marek Świercz - pisze portal radio.opole.pl.

O chorobie dziennikarza informował już wcześniej redaktor naczelny, zarazem prezes radia Piotr Moc, kiedy 19 września 2019 r. w serwisie YouTube pojawił się materiał z wywiadu Marka Świercza z Aleksandrą Czerkawską, dyrektor biura Lokalnej Grupy Rybackiej "Opolszczyzna".

Internauci sugerowali wtedy w komentarzach, że dziennikarz zachowuje się...dziwnie.

Mówiąc precyzyjniej, sugerowano, że dziennikarz prowadzący program nie jest do końca trzeźwy. O stanowisko radia postanowił spytać portal wirtualnemedia.pl.

- Jakość wykonywania czynności przez redaktora Marka Świercza w dniu 19 września w trakcie emitowanej na antenie audycji była konsekwencją leczenia farmakologicznego - przekazał wtedy Piotr Moc.