Piłkarza klubu z Mazowsza porwała Narew. Znaleziono ciało 18-letniego Krystiana!

2020-07-31 20:53 Michał Michalak
Piłkarza klubu z Mazowsza porwała Narew. Znaleziono ciało 18-letniego Krystiana!
Autor: Piotr Brichacek (Briho)/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons 18-letni Krystian wszedł do Narwi z kolegami w miejscowości Laskowiec na Mazowszu

O zdarzeniu informowaliśmy już kilka dni temu. W niedzielę 26 lipca po południu Krystian Ż. wraz z czterema kolega wybrał się nad nad Narew w miejscowości Laskowiec na Mazowszu. Grupa chciała przekroczyć rzekę w miejscu, gdzie było w miarę płytko i nie trzeba było nawet płynąć. Jednak po pokonaniu ok. 80 procent odcinka piłkarza klubu z Mazowsza porwał prąd. Jego ciało znaleziono po 4 dniach poszukiwań.

jak informuje portal Moja Ostrołęka, 18-letni Krystian, który utonął w Narwi, był piłkarzem klubu ULKS Ołdaki z Mazowsza. Chłopak razem z czterema kolegami wybrał się nad rzekę w niedzielę 26 lipca po południu. W miejscowości Laskowiec cała piątka weszła do rzeki, by przejść na jej drugi brzeg w celu posiedzenia na znajdującym się tam drzewie.

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce, jeden z chłopaków oświadczył, że pierwszy przepłynie i zbada grunt w Narwi od boi do drugiego brzegu. Po sprawdzeniu okazało się, że w miejscu, gdzie chcą się przeprawić, nurt jest silniejszy i przejście na drugą stronę może być niebezpieczne.

18-letni Krystian uznał, że sam sprawdzi, czy można przejść dalej. Poszedł wodą w stronę drugiego brzegu Narwi, ale po chwili stracił grunt pod nogami i zaczął się topić, po czym porwał go prąd. Koledzy starali się mu pomóc, ale stracili go z pola widzenia, więc wrócili na brzeg rzeki i wezwali służby ratownicze.

Ciało piłkarza z Mazowsza zostało znalezione w Narwi w środę 29 lipca.

Groza w Nowym Dworze Mazowieckim. Córka strażnika pobiła koleżankę.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.