Plac zabaw, boisko i siłownia - Centralny Park Rekreacji w Płocku otwarty

2019-10-11 13:59

To dopiero I część inwestycji na osiedlu Dobrzyńska, która będzie kontynuowana także w bliższej i dalszej przysżłości, ale tamtejsi mieszkańcy i ich pociechy już teraz mają dla siebie nowe miejsce rozrywki na długie lata.

W ramach już zakończonych prac na terenie CPR powstał plac zabaw z 3 zestawami zabawowymi dla dzieci w różnym wieku, linarium, kilkoma huśtawkami wahadłowymi i jedną wagową, karuzelami, piaskownicą i bujakami - są one jednocześnie dostosowane do możliwości najmłodszych z różnymi stopniami niepełnosprawności.   

Osobną część zajmuje boisko wielofunkcyjne o wymiarach wymiarach 20x40m wyposażone w dwie bramki do piłki nożnej i ręcznej oraz cztery kosze do koszykówki, które jest otoczone ogrodzeniem z piłkochwytami wzdłuż jego krótszych boków.

Ostatnią rzeczą jest siłownia typu street workout, na terenie której znajduje się sprzęt do ćwiczeń dla osób o wzroście powyżej 140cm, w tym drążki, poręcze i ławeczka.

- To jedna z ciekawszych inwestycji, jaką zrealizowaliśmy w ostatnim czasie - powiedział na otwarciu Centralnego Parku Rekreacji prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Jest ona o tyle ważna, że pomysł na jej realizację szczegółowo konsultowaliśmy z mieszkańcami, więc chcemy "ożywiać" w podobny sposób także inne miejskie osiedla.

- W kolejnych etapach powstawania CPR planujemy m.in. wykonanie toru dla rolkarzy, miejsc piknikowych, modernizację istniejącego już placu zabaw i budowę kolejnej siłowni - dodawał z kolei wiceprezydent Płocka Jacek Terebus. - Będą one powstawać tak jak już istniejące obiekty, czyli bez ingerencji w okoliczną zieleń, co również ustaliliśmy razem z mieszkańcami.

Całkowity koszt brutto I etapu inwestycji przekracza 1,1 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają