Płock. 12-latek uderzył głową o beton. Nie było karetki, a chłopiec obficie krwawił!

2021-10-11 15:03
Płock. 12-latek na hulajnodze uderzył głową o beton
Autor: SHUTTERSTOCK Płock. 12-latek na hulajnodze uderzył głową o beton - zdjęcie ilustracyjne

Fatalny wypadek w skateparku przy Orlen Arenie w Płocku, gdzie 12-latek uderzył głową o beton. Do zdarzenia doszło, gdy jechał na hulajnodze i prawdopodobnie trafił w przeszkodę. Mimo że doznał poważnych obrażeń twarzy, zabrakło dla niego karetki, ale wypadek 12-latka widzieli policjanci SPPP w Płocku, którzy ruszyli na pomoc. Chłopiec obficie krwawił.

Płock. 12-latek uderzył głową o beton, ale zabrakło karetki! Fatalny wypadek w skateparku

Jak informuje Portal Płock, 12-latek uderzył głową o beton na terenie skateparku przy Orlen Arenie w Płocku. Do poważnego wypadku doszło w sobotę 9 października ok. godz. 15, gdy prawdopodobnie najechał on na jedną z przeszkód. Jak wyjaśnia Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku, chłopiec doznał poważnych obrażeń twarzy, ale zabrakło dla niego karetki. Mimo wszystko miał szczęście w nieszczęściu, bo jego wypadek widzieli funkcjonariusze SPPP w Płocku, którzy ruszyli mu na pomoc. Najpierw zatamowali silne krwawienie z nosa, łagodząc też obrzęk, który powstał na twarzy po uderzeniu o beton. W międzyczasie na miejscu pojawili się rodzice 12-latka, którzy wzywali pogotowie, ale na próżno. Poważnie rannego chłopca ostatecznie zabrał do szpitala jego ojciec, a karetki zabrakło dla niego prawdopodobnie z uwagi na protest ratowników medycznych, z którymi udało się osiągnąć porozumienie, ale tymczasowe.

- Spisaliśmy takie porozumienie, ale w dalszym ciągu czekamy na decyzje, które zapadną na szczeblu krajowym. Cały czas niewiele wiemy, nie znamy też wysokości podwyżek, ani środków na ten cel, padły jednak deklaracje z obu stron – mówi Portalowi Płock Lucyna Kęsicka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. 

Ratownicy medyczni z Płocka mają wrócić do pracy od poniedziałku 11 października.

Czytaj też: Płock. Śmigłowiec pod Orlen Areną. Rodzina wezwała pomoc do 36-latka!

Czytaj też: Sierpc. Dwie matki zgłosiły, że porwał ich dzieci! Gdzie są 6-latek i 9-latka?

Czytaj też: Płońsk. Małe dzieci zjadły to, co znalazły, bo ich matka była pijana! Ojciec wrócił z pracy - też pijany

Sonda
Czy ratownicy medyczni powinnni protestować koszem pacjentów?
Wielka manifestacja na Pl. Zamkowym w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE