Płock. Biskupi protestują ws. aktywistek LGBT! "Przyzwolenie państwa na działania wymierzone w religię katolicką"

2021-03-05 11:22 Michał Michalak
Płock. Biskupi protestują ws. aktywistek LGBT! Przyzwolenie państwa na działania wymierzone w religię katolicką
Autor: Senlay/cc0/Pixabay.com Biskupi z Płocka nie zgadzają się z wyrokiem tamtejszego sądu rejonowego ws. aktywistek LGBT. Kobiety zostały uniewinnione od zarzutu obrazy uczuć religijnych za profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Chrystusa

Biskupi z Płocka protestują przeciwko wtorkowemu wyrokowi sądu ws. aktywistek LGBT. Elżbieta P., Anna P. i Joanna G. były oskarżone o obrazę uczuć religijnych, po tym jak rozlepiły na terenie Płocka naklejki wizerunkami Matki Boskiej Częstochowskiej, na których umieściły tęczowe aureole nawiązujące do symbolu mniejszości seksualnych. Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił kobiety, ale z tą decyzją nie zgadzają się biskupi, pisząc m.in. o "przyzwoleniu państwa na działania wymierzone w religię katolicką".

Płock. Biskupi protestują ws. aktywistek LGBT!

Biskupi z Płocka protestują ws. aktywistek LGBT, które zgodnie z wtorkowym wyrokiem tamtejszego sądu rejonowego zostały uniewinnione od zarzutu obrazy uczuć religijnych. W kwietniu 2019 r. Elżbieta P., Anna P. i Joanna G. rozlepiły na terenie Płocka naklejki z wizerunkami Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Chrystusa, na których umieściły tęczowe aureole nawiązujące do symbolu mniejszości seksualnych.

Czytaj też: Płock. Profanacja Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa. Aktywistki LGBT usłyszały wyrok! [WIDEO]

"Przyzwolenie państwa na działania wymierzone w religię katolicką"

Biskupi z Płocka: Piotr Libera, Mirosław Milewski (biskup pomocniczy) i Roman Marcinkowski (biskup senior) nie zgadzają się z decyzją Sądu Rejonowego w Płocku.

- Z bólem i smutkiem przyjęliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Płocku, z dnia 2 marca 2021 roku, w sprawie dotyczącej profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w naszym mieście, w kwietniu 2019 roku. Zauważamy, że działania, których dotyczyło postępowanie sądowe, w sposób oczywisty naruszały ład społeczny i – w swojej istocie – są zaprzeczeniem idei tolerancji, na którą powołują się sprawcy.

Nie godzimy się z wyrokiem, który przez wielu określony już został, jako jawne przyzwolenie Państwa na działania wymierzone w religię katolicką, cześć Matki Bożej i przedmioty kultu z Nią związane oraz uczucia katolików. Wyrażamy głęboką nadzieję, że sąd II instancji, zgodnie z prawem, opowie się przeciw dokonanej profanacji, przywracając zachwiane poczucie sprawiedliwości - czytamy na stronie internetowej Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Czytaj też: Myszyniec. Reanimacja w kościele! Ksiądz nie przerwał mszy! Szokujące zachowanie duchownego

Czytaj też: Płock. Wysiadł po kilku kilometrach i zostawił go z 25-latkiem. "Obawa o własne życie"

Czytaj też: Płocczanin gwiazdą internetu po udziale w "Jednym z dziesięciu"! "Przedsiębiorca z Warszawy koło Płocka"

Płock. Zakładka cenniejsza niż książka Remigiusza Mroza? Między kartkami było TO! [ZDJĘCIA]

Zemsta burmistrza: zabierze boisko
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE