Płock. Wysiadł po kilku kilometrach i zostawił go z 25-latkiem. Obawa o własne życie

i

Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com Taksówkarz z Płocka zosta ofiarą napadu, po tym jak jeden z pasażerów zostawił go sam na sam z 25-latkiem

Płock. Wysiadł po kilku kilometrach i zostawił go z 25-latkiem. "Obawa o własne życie"

2021-03-05 9:17

Wszystko działo się we wtorkowy wieczór, gdy dwóch mężczyzn zamówiło w Płocku taksówkę. Pierwszy z nich wysiadł po kilku kilometrach, zostawiając kierowcę sam na sam z 25-latkiem. Samochód zawiózł go pod wskazany adres, tj. na obrzeża Płocka, ale wieczorny kurs się na tym nie zakończył. Pasażer rzucił się na taksówkarza, a jak informuje Komenda Miejska Policji w Płocku, 53-latek obawiał się nawet o swoje życie.

Płock. Wysiadł po kilku kilometrach i zostawił go z 25-latkiem. "Obawa o własne życie"

Taksówkarz z Płocka na długo zapamięta wtorkowy wieczór. Dwóch mężczyzn zamówiło kurs, ale jeden z nich wysiadł po kilku kilometrach jazdy, po czym kierowca został w aucie sam na sam z 25-latkiem. Taksówka dojechała na obrzeża Płocka, gdzie pasażer rzucił się na kierowcę.

- (...) używając wobec niego przemocy, doprowadził go do stanu bezbronności, po czym grożąc pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy. W obawie o własne życie przerażony 53-latek przekazał napastnikowi kilkaset złotych. Po otrzymaniu gotówki sprawca uciekł - informuje Komenda Miejska Policji w Płocku.

Czytaj też: Płocczanin gwiazdą internetu po udziale w "Jednym z dziesięciu"! "Przedsiębiorca z warszawy koło Płocka"

25-latek cieszył się z pieniędzy zaledwie przez 2 godziny, bo tyle zajęło funkcjonariuszom Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu policji w Płocku ustalenie tożsamości napastnika i namierzenie jego miejsca pobytu. W środę podejrzany usłyszał zarzut rozboju, a na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zdecydował dzień później o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, który napadł na taksówkarza w Płocku, był już wcześniej karany. 

Czytaj też: Ciechanów. Małżeństwo zginęło w pożarze mieszkania! Wielka tragedia w bloku przy Armii Krajowej

Czytaj też: Grzybowo. Nie żyje 34-latek przysypany przez szkło! Makabryczny wypadek w zakładzie szklarskim

Czytaj też: Mława. Potrącił trzy osoby na przejściu! 11-letnia dziewczynka poważnie ranna [ZDJĘCIA]

Płock. Zakładka cenniejsza niż książka Remigiusza Mroza? Między kartkami było TO! [ZDJĘCIA]

Krwawa jatka w kościele! ZDEMOLOWALI zabytkową świątynię