Płock: Wśród oskarżonych adwokaci i lekarze. Wyrok wyda sędzia, który skazał Trynkiewicza

2019-12-13 9:05 Michał Michalak
Płock: Na ławie oskarżonych adwokaci i lekarze. Wyrok wyda sędzia, który skazał Trynkiewicza
Autor: AJEL/Pixabay.com Wyrok w sprawie wyda sędzia Maciej Górzyński, który m.in. skazał Mariusza Trynkiewicza

Wszyscy zostali oskarżeni przez Prokuraturę Krajową we Wrocławiu ws. fałszywych zaświadczeń lekarskich. W procederze brały udział 42 osoby. Adwokaci i radcy prawni dostawali od lekarza sądowego zwolnienia lekarskie, dzięki czemu ich rozprawy mogły być odraczane bez żadnych konsekwencji dla nich samych. Wyrok wyda sędzia Maciej Górzyński, który skazał Mariusza Trynkiewicza na karę więzienia.

Jak informuje Portal Płock, akt oskarżenia trafił pierwotnie do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia, a następnie został przeniesiony do Sądu Rejonowego w Gostyninie. To z uwagi na chęć uniknięcia zarzutu o brak bezstronności, bo większość zasiadających na ławie oskarżonych osób to mieszkańcy regionu łódzkiego. W związku z tym, że gostyniński sąd nie dysponuje odpowiednio dużą salą, proces będzie się toczył w jednym z pomieszczeń Sądu Rejonowego w Płocku.

Jak informuje Portal Płock, wyrok w sprawie wyda Maciej Górzyński. To sędzia, który skazał przed kilkoma laty Mariusza Trynkiewicza na karę więzienia. Wśród 42 oskarżonych jest 30 adwokatów, 8 radców prawnych, 2 lekarzy i 5 osób profesji. Adwokaci i radcy prawni dostawali od lekarza sądowego zwolnienia lekarskie, dzięki czemu ich rozprawy mogły być odraczane bez żadnych konsekwencji dla nich samych. Akt oskarżenia obejmuje ponadto zarzuty podżegania do poświadczenia nieprawdy.