Płock. Nie cichną prostesty ws. Margot. "Władza napędza nienawiść, to są ludzie, którzy mają krew na rękach"

2020-08-12 15:05 Michał Michalak
Płock. Nie cichną prostesty ws. Margot. Władza napędza nienawiść, to są ludzie, którzy mają krew na rękach
Autor: Facebook Margot trafiła do więzienia w Płocku, ale są osoby, które protestują przeciwko jej zatrzymaniu i aresztowaniu

Od kilka dni w więzieniu w Płocku przebywa Margot, czyli Małgorzata Sz. Jest ona osobą niebinarną, czyli taką, która nie uważa się ani za kobietę, ani mężczyznę. Margot została zatrzymana, a później tymczasowo aresztowana w piątek w Warszawie po zarzutem m.in. zniszczenia furgonetki i rozwieszania tęczowych flag na stołecznych pomnikach. Nie cichną protesty ws. jej zatrzymania.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, już w poniedziałek pod więzieniem w Płocku pojawiły się cztery osoby, które protestują przeciwko takiemu traktowaniu Margot. W tym gronie jest m.in. Ivo, który jest osobą transpłciową. Jego zdaniem w Polsce istnieje nagonka na mniejszości seksualne i niewiele robi się, by należący do nich ludzie nie czuli się zaszczuci. Część z nich nie może sobie z tym poradzić, w efekcie czego zdarzają się wśród nich przypadki samobójstw.

- Władza napędza nienawiść, to są ludzie, którzy mają krew na rękach. Tak, wiem, to bardzo ostre stwierdzenie. Ale władza poświęca ludzi wyłącznie w celach wyłącznie politycznych. Wszyscy odczuwamy to napędzanie nienawiści, które skutkuje tym, że dochodzi do aktów agresji, że jesteśmy bici (...) - mówi Gazecie Wyborczej Płock Ivo.

Płock. Uniknęła zderzenia i trafi za kratki? Wjechała w sygnalizator, który ZABIŁ pieszego

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, w proteście przed więzieniem w Płocku wzięła też udział znana w mieście aktywistka LGBT Monika Niedźwiecka.

- Oburza mnie uwięzienie Margot, oburza mnie takie traktowanie ludzi jak w Warszawie. Nie zgadzam się na systemową homofobię władzy i Kościoła. I na milczenie w sytuacji, kiedy osoby LGBT są zaszczuwane tak, że nie mogą tego wytrzymać. Popełniają samobójstwa, jak rok temu 24-letnia transpłciowa Milo. Skoczyła z mostu, bo nie mogła już znieść wykluczenia i agresji wobec niej (...) - mówi Gazecie Wyborczej Płock Niedźwiecka.

Margot w więzieniu w Płocku! Do jakiej celi trafiła Małgorzata Sz.?

Ojciec gwałconej dziewczynki i sąsiedzi nie wierzą dziecku i wątpią w dowody przeciw oskarżonym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.