Płock. Nie żyje kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich. Zmarł na koronawirusa

2020-11-09 10:06
Płock. Nie żyje kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich. Zmarł na koronawirusa
Autor: Muzeum Mazowieckie/Facebook.com Nie żyje Mariusz Wojtalewicz, kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku. Zmarł na koronawirusa

Nie żyje Mariusz Wojtalewicz, wieloletni kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, nie żyje. Zmarł na koronawirusa. O śmierci mężczyzny poinformowało na swoim profilu facebookowym Muzeum Mazowieckie. Był m.in. organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych: koncertów, spotkań, wykładów, wystaw, a zanim został kierownikiem Muzeum Żydów Mazowieckich, działał też w POKiS-ie i Domu Darmstadt.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo

Nie żyje Mariusz Wojtalewicz, kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku. Zmarł na koronawirusa. Przez wiele lat działał na rzecz płockiej kultury, m.in. organizując wiele ważnych wydarzeń: koncertów, spotkań, wykładów, wystaw. Był inicjatorem współpracy z Ambasadą Izraela w Polsce, Muzeum Żydów Polskich Polin, Żydowskim Instytutem Historycznym im. Emanuela Ringelbluma, Instytutem Kultury Austriackiej. Cześć mieszkańców Płocka może go jeszcze pamiętać z działalności w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, a później w Domu Darmstadt.

- (...) Człowiek mądry, wrażliwy i oddany kulturze. Dziękujemy Ci, Mariuszu, za wszystko, co zrobiłeś dla płockiej kultury i życia społecznego - napisał po śmierci Mariusza Wojtalewicza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Wieloletniego kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich wspominają też jego współpracownicy.

- Są chwile, gdy słowa więzną w gardle... Z ogromnym bólem żegnamy dziś naszego wspaniałego kolegę, człowieka oddanego kulturze, niezastąpionego współpracownika i przyjaciela (...) - czytamy na profilu facebookowym Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Czapki z głów! W Zoo Płock urodził się gibon czapnik! W naturze już go prawie nie ma [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE