Płock. WIDEO i ZDJĘCIA ze szpitala polowego! Prezes PKN Orlen: Najszybciej zbudowany szpital w Polsce

2020-11-19 15:37 Michał Michalak
Płock. Tak wygląda szpital polowy! Prezes PKN Orlen oprowadzał dziennikarzy [ZDJĘCIA]
Autor: Jakub Chonchera Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oprowadził w czwartek dziennikarzy po szpitalu polowym w Płocku

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oprowadzał dziś po szpitalu polowym w Płocku dziennikarzy. Zgodnie z jego wcześniejszą deklaracją w placówce znajdzie się 200 łóżek covidowych, z czego 100 jest już gotowych, a pozostałe powinny być dostępne do końca miesiąca. Do szpitala polowego w Płocku nadal trwa rekrutacja. Jak informuje Obajtek, to najszybciej zbudowany szpital modułowy w Polsce.

PKN ORLEN przygotował już 108 łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Płocku

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oprowadził w czwartek dziennikarzy po szpitalu polowym w Płocku. Znajdująca się na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego placówka pomieści 200 łóżek covidowych, z których 100 jest już gotowych, a pozostałe dołączą do końca miesiąca.

- To najszybciej zbudowany szpital modułowy w Polsce, który powstał w ciągu ledwie 12 dni. 1 grudnia zostanie przekazany Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Płocku i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek mogło nam przeszkodzić. Oprócz kontraktowania pracowników do placówki zakupiliśmy karetkę pogotowia i samochód do transportowania próbek wymazów - mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Szpital polowy w Płocku nadal prowadzi rekrutację, za którą odpowiada Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku. Docelowo będzie tam pracować kilkaset osób, w tym w 52 lekarzy, 152 pielęgniarki i pielęgniarze, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarki, sekretarze medyczni i kierowcy. Szczegóły rekrutacji znajdują się pod tym LINKIEM. Do tej pory chęć pracy w szpitalu polowym w Płocku wyraziło ok. 500 osób.

Teresin. Stracił żonę i mieszkanie. 76-latek mieszka w oborze bez prądu i wody! [ZDJĘCIA]