Płock. To on zastąpi zmarłego Tomasza Kolczyńskiego. Kim jest nowy radny?

2021-04-28 9:15
Płock. To on zastąpi zmarłego Tomasza Kolczyńskiego. Kim jest nowy radny?
Autor: Urząd Miasta Płocka Maciej Tomasz Bukowski już oficjalnie zastąpi zmarłego Tomasza Kolczyńskiego w Radzie Miasta Płocka

Maciej Tomasz Bukowski już oficjalnie zastąpi zmarłego Tomasza Kolczyńskiego w Radzie Miasta Płocka. Postanowienie w tej sprawie wydała Edyta Dzielińska, Komisarz Wyborczy w Płocku. Kandydat prawa i Sprawiedliwości uzyskał w okręgu wyborczym nr 1 w Płocku drugi najwyższy wynik (565 głosów), a od tego czasu nie utracił prawa wybieralności i nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu. Kim jest nowy radny Płocka?

Płock. To on zastąpi zmarłego Tomasza Kolczyńskiego. Kim jest nowy radny?

Maciej Tomasz Bukowski został oficjalnie następcą zmarłego Tomasz Kolczyńskiego w Radzie Miasta Płocka. Poinformowała o tym w postanowieniu Edyta Dzielińska, Komisarz Wyborczy w Płocku.

- Postanawia się o wstąpieniu na wakujący mandat w okręgu wyborczym nr 1, właściwym dla wyboru Rady Miasta Płocka; mandat obejmuje pan Maciej Tomasz Bukowski - kandydat z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość, który w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu - czytamy w komunikacie.

Jak informuje portalsamorzadowy.pl, Maciej Bukowski ma 41 lat i jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Marketingu i Zarządzania. Ukończył również studia ekonomiczne na na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i administrację w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Jego zaprzysiężenie na radnego odbędzie się na najbliższej sesji rady miasta w czwartek 29 kwietnia.

Maciej Bukowski zastąpi w roli radnego Płocka Tomasz Kolczyńskiego, który zmarł na początku kwietnia br. 64-latek pracował na rzecz lokalnego samorządu od 1990 r., będąc w tym czasie m.in. wiceprezydentem Płocka.

Płock. Drugie takie miejsce w Polsce! Czy 16 osób rozpocznie dzięki niemu nowe życie? [ZDJĘCIA]

TOP15 najlepiej opłacanych zawodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE