Płońsk. Ciało noworodka zawinięte w torebki! Ktoś próbował je zakopać

2021-06-30 9:45
Płońsk. Ciało noworodka zawinięte w torebki! Ktoś próbował je zakopać
Autor: FotoRieth/cc0/Pixabay.com Ciało noworodka znaleziono w Płońsku na cmentarzu w pobliżu parku miejskiego. Było zawinięte w torebki i zapakowane do worka na śmieci. Ktoś próbował je zakopać w starym bezimiennym grobie, którym opiekuje się jeden z mieszkańców Płońska. To on powiadomił grabarza, a ten po odgarnięciu ziemi szpadlem ujawnił ciało noworodka. Sprawą zajęły się policja i prokuratura w Płońsku

Ciało noworodka znaleziono w Płońsku na cmentarzu w pobliżu parku miejskiego. Było zawinięte w torebki i zapakowane do worka na śmieci. Ktoś próbował je zakopać w starym bezimiennym grobie, którym opiekuje się jeden z mieszkańców Płońska. To on powiadomił grabarza, a ten po odgarnięciu ziemi szpadlem ujawnił ciało noworodka. Sprawą zajęły się policja i prokuratura w Płońsku.

Płońsk. Ciało noworodka zawinięte w torebki! Ktoś próbował je zakopać

Jak informuje Płońsk w Sieci, ciało noworodka znaleziono na cmentarzu w pobliżu parku miejskiego w Płońsku. Ktoś próbował je zakopać w starym bezimiennym grobie zlokalizowanym nieopodal bramy głównej od strony ul. Wolności. Mogiłą opiekuje się jeden z mieszkańców Płońska, który powiadomił o wszystkim grabarza.

- Poprosił, aby to sprawdził, więc wziąłem szpadel i odgarnąłem ją. W worku na śmieci były torebki, a w nich martwe dziecko - mówi portalowi Płońsk w Sieci Bogdan Niczka, grabarz z cmentarza parafialnego w Płońsku.

Noworodek z Płońska to chłopczyk

Jak informuje Płońsk w Sieci, ciało noworodka znaleziono najprawdopodobniej w czwartek 24 czerwca. Na miejscu pracowały już policja i śledczy prokuratury w Płońsku, która nie udziela jeszcze szczegółowych informacji na temat zdarzenia.

- Ciało noworodka, chłopczyka, zabezpieczono do dalszych badań, mam na myśli głównie sekcję zwłok w celu ustalenia, czy dziecko urodziło się żywe, czy też nie. Zabezpieczono również materiał DNA do ewentualnych dalszych badań genetycznych - mówi "Kurierowi Mazowieckiemu" Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku.

To już drugi w ostatnim czasie przypadek ujawnienia ciała noworodka na terenie Płońska. W grudniu 2019 r. dziecko, ochrzczone później jako Mateuszek Kowalski, znaleziono w jednym z kontenerów w tamtejszym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej - pisaliśmy o tym tutaj: Płońsk. Tajemniczy lek miał doprowadzić do matki ZABITEGO NOWORODKA! "Jest bardzo rzadki i tylko na receptę"

Czytaj też: Trzy osoby w szpitalu po groźnej kolizji w Płońsku! Nagranie ku przestrodze [WIDEO]

Czytaj też: Płońsk. Weszła do cudzej altany i już tam została. Potworna śmierć 23-latki!

Czytaj też: Strachówko. Na przejażdżce poczuli dziwny zapach. Znaleźli mężczyznę z głową oddzieloną od ciała

Głowa lisa utknęła w słoiku! Potworny widok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE