Płońsk. Gdzie jest 16 tys. zł z publicznej kasy? Oskarżona emerytka ujawnia kwity

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Gdzie się podziało ponad 16 tys. zł publicznych pieniędzy? Bada to Prokuratura Rejonowa w Płońsku

Płońsk. Gdzie jest 16 tys. zł z publicznej kasy? Oskarżona emerytka ujawnia kwity

2021-11-26 13:45

Gdzie się podziało ponad 16 tys. zł publicznych pieniędzy? Bada to Prokuratura Rejonowa w Płońsku. Brak kwoty ujawniono po kontroli przeprowadzonej w Urzędzie Gminy w Dzierzążni, a środki pochodziły od mieszkańców uiszczających opłaty za odpady. Śledczy postawili w tej sprawie zarzuty emerytowanej pracownicy kasy, ale kobieta twierdzi, że jest niewinna.

Płońsk. Gdzie jest 16 tys. zł z publicznej kasy? Oskarżona emerytka pokazała kwity

Jak informuje Płońsk w Sieci, Prokuratura Rejonowa w Płońsku zajmuje się sprawą zniknięcia 16 334 zł publicznych pieniędzy. Brak kwoty ujawniła kontrola w Urzędzie Gminy w Dzierzążni, po tym jak jej mieszkańcy zaczęli otrzymywać upomnienia za nieuiszczenie opłaty za odpady komunalne. Pieniądze z publicznej kasy znikały w latach 2017-2020, co ujawnił audyt stanowiska pracy, które opuściła po przejściu na emeryturę 64-latka - kobieta była zatrudniona w kasie urzędu. Po wykryciu nieprawidłowości wójt gminy Dzierzążnia Adam Sobiecki powiadomił o sprawie organy ścigania, a Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła emerytce zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Śledczy pobrali też od oskarżonej zabezpieczenie majątkowe na poczet wyrządzonej szkody w kwocie 5 tys. zł.

- Pani podejrzana o te działania nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że ma dowody wpłat i trwa weryfikacja jej linii obrony - mówi Płońskowi w Sieci Ewa Ambroziak, Prokurator Rejonowy w Płońsku.

Czytaj też: Ciało 48-latki znalezione pod Płockiem! Służby wezwał jej mąż

Czytaj też: Płock. Nie żyje ksiądz Piotr Muzyczyszyn. 35-latek uczył w III LO

Sonda
Czy mieliście kiedyś konflikt z prawem?
Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE