QUIZ. 29 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego. 50 lat od powstania Queen - znacie ich historię?

2020-11-24 19:39 Michał Michalak
W tym roku kończą 50, więc to już dinozaury rocka. Co wiecie o Queen? [QUIZ]
Autor: Carl Lender/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Od lewej: John Deacon, Brian May i Freddie Mercury, czyli 3/4 oryginalnego składu Queen

24 listopada mija dokładnie 29 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego, więc w najbliższym czasie będzie dużo okazji, by powspominać czasy, gdy Queen panowali niepodzielnie na największych rockowych scenach świata. To jedna z najbardziej oryginalnych grup, która wyróżniała się umiejętnym łączeniem różnych gatunków muzycznych. Sprawdźcie, co wiecie o Queen.

29 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego. 50 lat od powstania Queen - znacie ich historię?

Kiedy rozpoczęli działalność? Jakie są ich największe przeboje? Do jakich filmów pisali utwory? Te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym quizie. Czy jesteście fanami Freddiego Mercury'ego i Queen, a może interesuje was tylko ich wpływ na rozwój światowej muzyki? Niezależnie od tego w naszym quizie będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę i ocenić, ile wiecie o jednym z waszych ulubionych zespołów. Brytyjczycy to prawdziwe dinozaury rocka, więc zachęcamy, byście zagłębili się w ich historię. W tym roku kończą 50 lat, więc z pewnością zasługują na szacunek.