Wisła Płock vs. Paweł Halaba i Małachowiacy! Siatkarska uczta na Podolszycach

i

Autor: TaniaVdB/cco/Pixabay.com Wisła Płock vs. Paweł Halaba i Małachowiacy. Tak zakończy się siatkarski sezon w Płocku. Mecz odbędzie się w piątek 7 maja o godz. 19 w hali Szkoły Podstawowej nr 23 na Podolszycach

Wisła Płock vs. Paweł Halaba i Małachowiacy! Siatkarska uczta na Podolszycach

2021-05-07 10:26

Wisła Płock vs. Paweł Halaba i Małachowiacy. Tak zakończy się siatkarski sezon w Płocku. Mecz odbędzie się w piątek 7 maja o godz. 19 w hali Szkoły Podstawowej nr 23 na Podolszycach. Paweł Halaba to postać, której fanom siatkówki nie trzeba chyba przedstawiać. Pochodzący z Płocka zawodnik miniony sezon spędził na parkietach PlusLigi w barwach Aluronu CMC Warty Zawiercie i sam jest też absolwentem Liceum im. Małachowskiego w Płocku.

Wisła Płock vs. Paweł Halaba i Małachowiacy! Siatkarska uczta na Podolszycach

Wisła Płock vs. Paweł Halaba i inni Małachowiacy. Takim wydarzeniem zakończy się sezon siatkarski w Płocku. W hali Szkoły Podstawowej nr 23 na Podolszycach zobaczymy w piątek 7 maja o godz. 19 w barwach pierwszej drużyny m.in. znanego z parkietów PlusLigi atakującego Pawła Mikołajczaka. Z kolei po przeciwnej stronie siatki stanie właśnie Paweł Halaba, który znajduje się w gronie absolwentów Liceum im. Małachowskiego w Płocku.

- (...) większość jego drużyny stanowić będą właśnie absolwenci Małachowianki, część graczy występuje obecnie w różnych zespołach w całym kraju - informują organizatorzy pożegnania siatkarskiego sezonu na Podolszycach w Płocku.

Czytaj też: Płock. Auto-dzieło sztuki w Muzeum Mazowieckim! Orlen sprowadził je z Anglii [ZDJĘCIA]

Siatkarze Wisły Płock występują w III lidze, gdzie zajęli w minionym sezonie 4. miejsce. Drużyna występowała wcześniej pod nazwą MUKS Volley Płock, ale od kilku tygodni reprezentuje już wiślackie barwy. Z kolei Paweł Halaba nie tylko absolwent Małachowianki, ale i urodzony w Płocku siatkarz. 26-latek spędził na parkietach Plusligi kilka sezonów, reprezentując barwy Politechniki Warszawskiej, Trefla Gdańsk i Aluronu CMC Warty Zawiercie, występując ponadto w ekstraklasie czeskiej i niemieckiej. Był już powoływany do szerokiego składu reprezentacji Polski prowadzonej przez Vitala Heynena. Według nieoficjalnych informacji w nowym sezonie PlusLigi przyjmujący zagra w Ślepsku Suwałki.

Czytaj też: Płock. Wzruszające pożegnanie zmarłej przerwane! "Peany na jej cześć to niemoralne"

Czytaj też: Płońsk. Wielka afera w szpitalu! Jeden z lekarzy "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów"

Czytaj też: Płock. Śmierć 32-latka nic ich nie nauczyła! Skandaliczne zachowanie rodziców małego dziecka

Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta? [ZDJĘCIA]

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne