Wybory 2019. Piotr Zgorzelski - kim jest, dane [SYLWETKA]

i

Autor: Wikipedia, CC, Adrian Grycuk

Wybory 2019. Piotr Zgorzelski - kim jest, dane [SYLWETKA]

2019-10-09 12:40

Jeśli nie wiecie jeszcze, na kogo oddać swój głos w wyborach 2019, prezentujemy kandydata z okręgu nr 16 w Płocku, który startuje z numerem pierwszym z listy komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Piotr Zgorzelski ubiega się o mandat posła po raz czwarty, a pełni go nieprzerwanie od 2011 r.

Wybory 2019: kim jest Piotr Zgorzelski?

Urodził się 17 stycznia 1963 r. w Płocku i jak sam o sobie mówi, jest "wielbicielem Ziemi Płockiej". Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku historia. Skończył podyplomowo ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, integrację europejską w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku i studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracę zawodową rozpoczął w 1983 r. od posady nauczyciela w szkołach podstawowych w Ciachcinie i Leszczynie, zostając po czasie dyrektorem drugiej placówki. W 1998 r. został na 4-letnią kadencję wicewójtem podpłockiej gminy Bielsk, po zakończeniu której trafił do rady powiatu płockiego. W 2003 r. otrzymał posadę dyrektora delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku, a 7 lat później otrzymał nominację na starostę płockiego. W międzyczasie dwa razy kandydował do parlamentu, najpierw do Senatu, później do Sejmu, ale bez skutku. Mandat poselski uzyskał ostatecznie w 2011 r. 

W obecnej kadencji należy m.in. do Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Pełni także funkcję Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Mazowieckiego i Prezesa Zarządu Powiatowego PSL Powiatu Płockiego.

W wyborach 2019 Zgorzelski startuje z numerem pierwszym z listy komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają