Płock. 33-latek zabity! "Wyjął nóż i zadał śmiertelny cios" [AKTUALIZACJA]

2021-11-08 14:56
Płock. 33-latek zabity! Wyjął nóż i zadał śmiertelny cios [AKTUALIZACJA]
Autor: KMP w Płocku; niekverlaan/cc0/Pixabay.com Zabójstwo w Płocku. Zdaniem prokuratury za śmierć 33-letniego obywatela Ukrainy odpowiada jego rok młodszy rodak

Zabójstwo w Płocku. W nocy z soboty na niedzielę na jednej z ulic znaleziono rannego mężczyznę, który, mimo udzielenia pomocy medycznej, zmarł z powodu ran. Policja w Płocku zatrzymała w związku ze sprawą dwie osoby. Jednej z nich - 32-letniemu mężczyźnie - został przedstawiony zarzut zabójstwa. Obaj uczestnicy zdarzenia w Płocku to obywatele Ukrainy.

Płock. 33-latek zabity! "Wyjął nóż i zadał śmiertelny cios"

Aktualizacja godz. 11.46

Policja w Płocku i tamtejsza prokuratura potwierdzają, że w nocy z soboty na niedzielę doszło do zabójstwa 33-latka. W sprawie zatrzymano wcześniej dwie osoby.

- W płockiej prokuraturze z zatrzymanymi przeprowadzone zostały czynności procesowe. Jedna z osób została po przesłuchaniu zwolniona, natomiast 32-letni obywatel Ukrainy na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzanemu grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności - informuje policja w Płocku.

Jak podaje Portal Płock, w niedzielę odbyła się sekcja zwłok zabitego 33-latka, ale jej wyniki nie są jeszcze znane. Być może, podobnie jak napastnik, znajdował się pod wpływem alkoholu.

- Ze wstępnej opinii wynika, że mężczyzna zmarł śmiercią gwałtowną, na skutek rany kłutej z uszkodzeniem dużego naczynia żylnego. Motyw działań był osobisty - mówi Portalowi Płock Małgorzata Orkwiszewska, Prokurator Rejonowy w Płocku.

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj sąd w Płocku zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu 32-latka podejrzanego o zabójstwo.

Wcześniej pisaliśmy:

Czy w Płocku doszło do zabójstwa? Tak twierdzi PetroNews, powołując się na swojego czytelnika. Jego zdaniem w nocy z soboty na niedzielę 7 listopada w pobliżu budynku ZUS przy alei Jachowicza doszło do kłótni między dwoma mężczyznami. Jeden z nich miał wyjąć nóż i ugodzić drugiego prosto w szyję, a poszkodowany, znaleziony później na chodniku, miał umrzeć w karetce. To, co potwierdziła na razie policja w Płocku, to fakt, że około północy do tamtejszej komendy wpłynęło zgłoszenie o rannym mężczyznę, który leżał na chodniku. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze, ale 33-latek ostatecznie zmarł. W związku z jego śmiercią zatrzymano dwie osoby, które przebywają obecnie w areszcie. Policja w Płocku wszczęła w tej sprawie postępowanie prowadzone pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej, ale ze względu na dobro śledztwa na razie nie są udzielane szczegółowe informacje w tej sprawie.

Zobacz także: Niedożywione i zaniedbane niemowlę pod Raciążem! Dziecko zabrane pijanej matce

- Dzisiejszej nocy doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami, w wyniku czego jeden wyjął nóż i zadał drugiemu śmiertelny cios w szyję. Mężczyzna zmarł z karetce - napisał w liście do Petronews czytelnik portalu.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Płocku?
Pożar radiowozu na Karmelickiej. „Ktoś oblał go cieczą i podpalił”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE