Żuromin. Policjant uratował życie mieszkance USA! Praca na służbie to dla niego za mało

2020-12-02 13:35 Michał Michalak
Żuromin. Policjant uratował życie mieszkance USA! Praca na służbie to dla niego za mało
Autor: KPP w Żurominie Andrzej Krawiec, policjant z Żuromina, uratował życie mieszkance USA, przekazując jej swój szpik

Andrzej Krawiec, policjant z Żuromina, uratował życie mieszkance USA. Jak się okazuje, pomaganie ludziom na służbie to dla starszego sierżanta z Wydziału Ruchu Drogowego zdecydowanie za mało. To dlatego mężczyzna razem ze swoją małżonką zarejestrowali się w 2012 r. w bazie dawców Fundacji DKMS. W tym roku otrzymał informację, ze jego szpik może uratować życie mieszkance USA, dlatego nie wahał się pomóc.

St. sierż. Andrzej Krawiec, policjant z Żuromina, uratował życie mieszkance USA. 8 lat po tym jak, on i jego żona zarejestrowali się w bazie dawców Fundacji DKMS, mężczyzna otrzymał informację, że jego "genetyczny bliźniak" potrzebuje pomocy. W połowie 2020 r. policjant z Żuromina rozpoczął przygotowania do oddania szpiku, które poprzedziła seria badań, a po niespełna trzech miesiącach udał się na zabieg.

- To tyko kilka chwil, które poświęciłem na oddanie szpiku, a jednocześnie nadzieja na wiele lat życia dla drugiej osoby. Zdecydowanie się na bycie dawcą, to właśnie możliwość uratowania czyjegoś istnienia, ta świadomość powinna być dla nas najważniejsza (...) - mówi policjant z Żuromina.

Policjant z Żuromina, który uratował życie mieszkance USA, właśnie teraz dowiedział się, że przeszczep odbył się już miesiąc temu. Szpik został pobrany w szpitalu w Warszawie, skąd poleciał do USA. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację DKMS dopiero po 9 miesiącach mężczyzna dowie się, czy jego genetyczny bliźniak ma się dobrze, a po 2 latach, za zgodą biorcy, będzie mógł poznać jego tożsamość. Jak mówią lekarze, przeszczep szpiku kostnego to najskuteczniejsza metoda leczenia białaczki.

Wypadek w Płocku. 20-latek z bmw uderzył w ciężarówkę!

Policjanci wpadli do szpitala i szarpali lekarza. Pracownicy zamknęli ich w izolatce!