Ciąża

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe 13-latka zaszła w ciążę! Szokujące doniesienia z Wielkopolski

Trwa śledztwo

13-latka zaszła w ciążę! Szokujące doniesienia z Wielkopolski

2022-12-22 13:57

13-latka spod Wolsztyna (woj. wielkopolskie) jest w ciąży! Sprawą zajmują się już śledczy, którzy muszą ustalić, kto jest ojcem dziecka i czy do stosunków dziewczynka nie została zmuszona. Prokuratura nie chce na tym etapie ujawniać żadnych szczegółów.

Takie wiadomości zawsze elektryzują opinię publiczną. 13-latka z małej miejscowości pod Wolsztynem zaszła w ciążę. Poinformowana została o tym Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie, która prowadzi już śledztwo w tej sprawie. - Wyjaśniamy wszystkie okoliczności, ale ze względu na dobro małoletniej nie chcemy i nie możemy udzielać więcej informacji - mówi dziennikarce naszego portalu Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

13-latka spod Wolsztyna w ciąży. Potrzebuje pomocy

Śledczy na pewno muszą poznać odpowiedź na pytanie, kto jest ojcem dziecka oraz czy nastolatka współżyła dobrowolnie, czy też została do tego w jakiś sposób zmuszona. Jedno jest pewne - młodej mamie powinna teraz zostać udzielona pomoc, między innymi psychologiczna. Wsparcie wobec nastoletnich matek, zarówno w ciąży, jak i po urodzeniu powinno polegać nie tylko na opiece nad dzieckiem, ale także na pomocy w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Ciąża nastolatki to bowiem nie tylko jej problem, ale też całej jej rodziny, szkoły, opieki społecznej czy lekarzy.

Do tematu będziemy wracać w naszym serwisie!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy wierzysz, że 13-latka spod Wolsztyna została zmuszona do współżycia?
Nie wiedziała, że jest w ciąży. Kobiecie grozi surowa kara.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany