18-latek wbił nóż w nogę o rok starszego kolegi! Krwawa jatka pod sklepem

i

Autor: Policja w Obornikach, archiwum SE

szokujący motyw!

18-latek wbił nóż w nogę o rok starszego kolegi! Krwawa jatka pod sklepem

2024-02-26 14:02

18-latek wbił nóż w nogę kolegi. Jest już za kratkami i odpowie za usiłowanie zabójstwa. - Zrobił to z motywu osobistego - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Do tragedii doszło w biały dzień, pod jednym ze sklepów w Rogoźnie, 20 lutego. Jak informuje Izabela Leśnik z obornickiej policji osiemnastolatek rzucił się z nożem na dziewiętnastoletniego kolegę. Nożownika ujął jeden ze świadków ataku. - Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego z krwawiącą raną nogi. Dzielnicowy, mł. asp. Przemysław Roszczak, który jest również ratownikiem medycznym udzielił poszkodowanemu fachowej pomocy przedmedycznej oraz monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia - mówi Leśnik.

Zobacz: 13-letnia Ola przegrała walkę z chorobą! Wzruszające pożegnanie. "Mamy nadzieję, że jesteś w lepszym świecie"

Mężczyźnie postawiono zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 19-latka oraz kierowania gróźb karalnych wobec innej osoby. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Obornikach miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa prawo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz galerię: Jechał pod prąd na trasie S5 i zginął! Tragedia pod Kościanem 

Gang nastolatków w poznańskiej galerii
Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest trudna?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki