Festwial Malta

i

Autor: Fundacja Malta

30. Festiwal Malta w czasach zarazy. Rusza edycja, jakiej jeszcze nie było!

2020-06-25 11:13

W Poznaniu zaczyna się święto teatru. Od dziś - tym razem aż do jesieni - potrwa Festiwal Malta. W tym roku impreza obchodzi trzydzieste urodziny. Jak epidemia koronawirusa zmieniła kultowe wydarzenie ? Przeczytaj więcej na stronie Eski Poznań.

Festiwal Malta startuje dziś już po raz 30. Ale nie tylko okrągłe urodziny sprawią, że święto teatru w Poznaniu będzie wyglądało inaczej niż zwykle. Bo epidemia zmieniła formułę Malty. Impreza w nowej wersji potrwa aż do jesieni, a na wydarzenia widzowie natkną się w różnych zakątkach miasta.

Przyszedł lockdown i zmienił świat. Dlatego zdecydowaliśmy się na wersję kroczącą festiwalu. Krok po kroku: jak rząd odmrażał gospodarkę, tak Malta będzie odmrażać program. Co dwa tygodnie będziemy podawać nowe informacje - mówi Agnieszka Kopiewska, rzeczniczka festiwalu.

Festiwal zaczyna się o 17 spotkaniem w Fundacji Malta. Dyskusja pod hasłem "Pandemia jako źródło kultury" będzie transmitowana na facebooku. Jutro w monodramie Teatru Polonia "Shirley Valentine" zagra Krystyna Janda. Artystka wystawi go na mobilnej scenie, która będzie obecna w przestrzeni miejskiej przez całą Maltę.

Mobilna scena wjedzie na różne dzielnice Poznania: przez Rataje, Winiary, nad Cybiną, na Stare Miasto. To jest wielki powrót do korzeni festiwalu. Chcieliśmy pokazać to, co w Malcie jest najlepsze. Czyli teatr w plenerze, teatr między ludźmi i dla ludzi.

Krystyna Janda wystąpi o 18:00 na osiedlu Powstań Narodowych. Spektakl obejrzy 150 widzów przed sceną, ale dzięki trzem telebimom z okien i balkonów zobaczą go też mieszkańcy. Szczegóły TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE