40-latek wiele razy prowadził na podwójnym gazie! Tłumaczył że musi pracować i dojeżdżać do pracy

i

Autor: KPP Złotów 40-latek wiele razy prowadził na podwójnym gazie! "Tłumaczył że musi pracować i dojeżdżać do pracy"

Zaskakujące tłumaczenia

40-latek wiele razy prowadził na podwójnym gazie! "Tłumaczył że musi pracować i dojeżdżać do pracy"

2022-07-29 8:11

40-letni mieszkaniec gminy Złotów w Wielkopolsce to prawdziwy recydywista. Mężczyzna kilka razy prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mimo to, dalej wsiadał za kółko, bo twierdzi, że nie miał innego wyboru. Teraz długo tego nie zrobi, co trafił do aresztu.

Na przełomie czerwca i lipca policjanci kilka razy zatrzymali do kontroli drogowej 40-latka z gminy Złotów. Za każdym razem przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazywało w jego organizmie alkohol. Do kolejnego zatrzymania doszło w miniony wtorek (26 lipca) przed godz. 7:00. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking - mówi mł. asp. Damian Pachuc.

Kolejnego dnia 40-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego zakazu. - 40-latek tłumaczył policjantom, że musi pracować i dojeżdżać do pracy. Ponadto okazało się, że od 2018 roku posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - relacjonuje mł. asp. Pachuc.

40-latek swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z tym sąd przychylił się do wniosku i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. - Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia mł. asp. Pachuc.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki