59-latek groził sąsiadowi i uszkodził drzwi SIEKIERĄ! Awantura na działkach w Wolszynie [ZDJĘCIA]

2020-08-04 12:25 Maciej Brzeziński
59-latek groził sąsiadowi i uszkodził drzwi SIEKIERĄ! Awantura na działkach w Wolszynie
Autor: KPP Wolsztyn 59-latek groził sąsiadowi i uszkodził drzwi SIEKIERĄ! Awantura na działkach w Wolszynie

Potężna awantura na ogrodach działkowych w Wolsztynie mogła skończyć się tragedią. 59-latek groził sąsiadowi siekierą. Interweniowała policja. Krewki mężczyzna musi liczyć się ze srogą karą.

Do awantury doszło w środę (22 lipca) około godz. 19:00. Dyżurny policji w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie, że na terenie ogrodów działkowych przy ul. Komarowskiej może wydarzyć się tragedia.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że agresywny 59-latek wypowiadał groźby pozbawienia życia adresowane do właściciela sąsiedniej działki. Jednocześnie uszkodził drzwi swojej altany uderzając w nie siekierą.

- Policjanci zatrzymali wolsztynianina i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Tu poddano go badaniu alkotestem, które wykazało 1,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,64 promila). Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec swego sąsiada - relacjonują mundurowi.

Prokurator Rejonowy w Wolsztynie na wniosek policji zastosował wobec 59-letniego wolsztynianina środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz bezwzględny zakaz zbliżania się i kontaktowana w jakikolwiek sposób z pokrzywdzonym w związku z podejrzeniem kierowania wobec niego gróźb karalnych.

- Sankcją w takim przypadku może być grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2 - tłumaczą funkcjonariusze.

Areszt za zabójstwo i pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.