Poprosili o papierosa, a potem zaatakowali! Pobicie i rozbój w centrum Piły!

2020-05-26 12:47 BM
POLICJA
Autor: Materiały policyjne Poprosili o papierosa, a potem zaatakowali! Pobicie i rozbój w centrum Piły!

Nieprawdopodobne sceny w centrum Piły. Dwóch młodych mężczyzn podeszło do mężczyzny, który wyszedł ze sklepu. Najpierw poprosili o papierosa, a następnie brutalnie zaatakowali. Pokrzywdzony odniósł nie tylko uszczerbek na zdrowiu, ale także poniósł straty materialne.

Przerażające sceny rozegrały się we wtorek (19 maja) w godzinach porannych. Mężczyzna wyszedł ze sklepu i wtedy podeszło do niego dwóch młodych mężczyzn.

- Najpierw zażądali papierosa, a następnie zaczęli go bić i szarpać. Dodatkowo zniszczyli mu okulary i zabrali czapkę z daszkiem. Po tym jak mężczyzna uciekł do swojego samochodu, sprawcy ponownie wrócili i zażądali pieniędzy. Kiedy próbował odjechać wybili szybę i uszkodzili lusterko od auta - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz.

Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję, która bardzo szybko odnalazła sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Piły w wieku 18 i 20 lat. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut rozboju, a Sąd Rejonowy w Pile zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 12 lat.

Rozbój w sklepie koło Obornik Wielkopolskich
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE