Pijany

i

Autor: materiały prasowe

Zatrzymali pijanego kierowcę

64-latek wpadł dwa razy tego samego wieczora. Za drugim razem był jeszcze bardziej pijany

2023-10-02 22:22

Ten wieczór 64-letni mieszkaniec Gostynia zapamięta na długo. Mężczyzna, który będąc pijanym kierował samochodem został dwukrotnie zatrzymany przez policję. Za drugim razem jeszcze "poprawił" wydmuchany wynik. Jego auto odholowano na strzeżony parking, a niesfornemu szoferowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca zatrzymany w Gostyniu. Miał 1,1 promila alkoholu

Do dwóch lat więzienia grozi 64-letniemu mieszkańcowi Gostynia, który dwa razy jednego wieczoru został zatrzymany przez policjantów za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu - podała wielkopolska policja. Oficer prasowa gostyńskiej policji podkom. Monika Curyk poinformowała PAP, że w sobotę (30 września) wieczorem funkcjonariusze patrolujący pl. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu postanowili skontrolować kierującego hyundaiem. W czasie sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 64-letni mieszkaniec Gostynia miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. - Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy oraz zatrzymali 64-latkowi prawo jazdy - zaznaczyła Curyk.

64-latek wpadł drugi raz tego samego wieczora. Po dwóch godzinach był jeszcze bardziej pijany

Dwie godziny później mężczyzna... znowu wsiadł za kierownicę hyundaia. - 64-latek został ponownie zatrzymany do kontroli drogowej. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w jego organizmie. W związku z tym pojazd na jego koszt został odholowany i umieszczony na parkingu strzeżonym - opisała policjantka. 64-latkowi za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
4 latek utonął w studni na placu zabaw w przedszkolu
Nasi Partnerzy polecają