Bieg z Iron Dziadkiem

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA / SUPER EXPRESS & TOMASZ SZWAJKOWSKI Bieg z Iron Dziadkiem

81-latek z Poznania biega półmaratony z wnukiem! "Nie trenuję praktycznie tylko w niedzielę"

2022-06-23 8:48

Ma 81 lat, ale w ogóle na tyle się nie czuje! Henryk Michałowski z Poznania nie poddaje się starości, bo codziennie trenuje! Biega, pływa, jeździ na rowerze. W czasie ostatniego półmaratonu pobiegł ze swoim 18-letnim wnukiem Jakubem i to on był siła napędową tego niecodziennego zespołu. - Na 17 kilometrze miałem kryzys, ale dziadek dodawał mi sił - mówi Super Expressowi nastolatek.

Miłość Henryka Michałowskiego do sportu zrodziła się dopiero na emeryturze. - Wcześniej nie miałem na to czasu - mówi pan Henryk. Dopiero, gdy córka zwróciła mu uwagę na kondycję i rosnący brzuch, wziął się za siebie. Teraz pan Henryk nie wyobraża sobie dnia bez treningu. - Nie trenuję praktycznie tylko w niedzielę - mówi. Od ponad 15 lat codziennie albo wskakuje na rower albo do basenu, albo na bieżnię. W czasie jednego z rowerowych treningów miał wypadek. Jadąc jednośladem 40km/h stracił kontrolę nad rowerem. Niestety przeleciał przez kierownicę i upadł na głowę. Diagnoza lekarska nie pozostawiała złudzeń: złamany kręgosłup. Pana Henryka nie zniechęciło to jednak do sportu. Wręcz przeciwnie, po leczeniu zaczął rehabilitację i cztery miesiące po wypadku ukończył JBL Triathlon Poznań. Ostatnio pan Henryk został nawet ambasadorem cyklu imprez triathlonowych CIECH Tri Tour.

Dalsza część tekstu znajduje się pod galerią zdjęć.

Od kwietnia pan Henryk ma na swoim koncie jeszcze jeden wyczyn - ukończył poznański półmaraton i to razem ze swoim wnukiem. 18-letni Kuba Michałowski postanowił pokonać 22 kilometry w prezencie na dziadka urodziny. - To on był moim motywatorem do przygotowań i treningów - mówi nastolatek i dodaje, że po 17 kilometrze miał kryzys, ale świadomość, że robi to z dziadkiem i dla dziadka była dla niego ogromnie motywująca i dodająca wręcz skrzydeł. Pan Henryk jest niesamowicie dumny z wnuka, ale skromnie też przyznaje, że to dzięki wnukowi poprawił swój wynik o kilka minut.

Sonda
Czy regularnie uprawiasz sport?
Henryk Michałowski ma 81 lat, przygotowuje sie do kolejnego półmaratonu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE