84-latka była w płonącym domu! Chwile grozy w Ciszkowie [ZDJĘCIA]

2021-10-20 11:00
84-latka była w płonącym domu! Chwile grozy w Ciszkowie
Autor: JRG Czarnków 84-latka była w płonącym domu! Chwile grozy w Ciszkowie

Dramatyczne sceny w miejscowości Ciszkowo (pow. czarnkowsko-trzcianecki). Doszło tam do pożaru budynku mieszkalnego. Pomocy potrzebowała 84-letnia kobieta. Na pomoc jej ruszyli pracownicy firmy budowlanej, którzy znajdowali się w pobliżu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (19 października). Strażacy z Czarnkowa otrzymali o godz. 8:32 informację o pożarze pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ciszkowo. Do zdarzenia zadysponowano kilka jednostek. - W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie zadymiony parterowy budynek mieszkalny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej mieszkance budynku, a następnie ugaszeniu pożaru - tłumaczy asp.sztab. Jan Banachowicz z KP PSP w Czarnkowie.

Mieszkanka budynku miała 84 lata. Pomogli jej pracownicy firmy budowlanej, remontującej jezdnię w pobliżu miejsca pożaru. To oni wyprowadzili ją z domu, zanim mogło stać się nieszczęście. Mimo to pracownicy pogotowia ratunkowego zdecydowali o konieczności hospitalizacji poszkodowanej kobiety, którą przewieziono następnie do Szpitala Powiatowego w Czarnkowie.

Działania strażaków trwały ponad trzy godziny. Po ugaszeniu zarzewi przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcyjnych i usunięciu innych pozostałości po pożarze.

Potężny pożar na Swojczyckiej we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE