Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna

i

Autor: BE Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna

Pożar w Domu Dziecka we Wronkach. Zginęło 9 osób. "Widziałam potężny ogień"

2020-12-21 12:46

W pożarze Domu Dziecka we Wronkach zginęło 9 osób. Wśród nich były głównie dzieci. To największa tragedia w historii tego miasta, która miała miejsce 36 lat temu. Nic dziwnego, że ludzie wspominają tamte wydarzenia ze smutkiem.

W nocy z 17 na 18 grudnia 1984 roku ogromny pożar wybuchł na terenie Państwowego Domu Dziecka, który mieścił się przy ulicy Mickiewicza. Ogień strawił cały dach budynku oraz dach klasztoru, który znajdował się obok. Tydzień przed świętami zginęło dziewięć osób, w tym dyrektor ośrodka Tadeusz Urbaniak.

Wśród naszych czytelników są osoby, które pamiętają tamte dramatyczne wydarzenia z Wronek.

- Dojeżdżałam wtedy do szkoły średniej, o 5 rano! Widziałam potężny ogień stojąc po drugiej strony Warty na tak zwanym "wale" od strony Zamościa. To niezapomniany obraz.. Nie wierzyłam własnym oczom - napisała pani Alicja.

Pan Mariusz dodał, że po takich tragediach to serce ściska. - Biedne aniołki - napisał. Nie sposób się z nim nie zgodzić. W trakcie pożaru działania prowadziło aż 20 jednostek straży pożarnej. Mundurowi wiele godzin gasili ogień. Udało się im uratować sąsiadujący z Domem Dziecka XIX-wieczny kościół. Życia dziewięciu osobom, jednak nic nie zwróci.

Pan Piotr stracił dom w pożarze, pół roku spał w stodole. Dzielnicowy przed świętami załatwił mu kontener mieszkalny

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE