Wielki pożar domu w Podstolicach. "Obok płonącego domu stała mała dziewczynka, którą pilnował pies" [ZDJĘCIA]

2020-11-10 7:53 bm
Wielki pożar domu w Podstolicach
Autor: mł. asp. Tomasz Sworowski/ PSP Chodzież Wielki pożar domu w Podstolicach

Dramatyczne zdarzenie w Podstolicach w powiecie chodzieskim. Doszło tam do wielkiego pożaru domu jednorodzinnego. Pięcioosobowa rodzina straciła dach nad głową! Teraz potrzebna jest duża pomoc, a w internecie pojawiła się zbiórka.

Do potężnego pożaru doszło w piątek (6 listopada) w Podstolicach. Dyżurny straży pożarnej kilka minut po godz. 9:00 otrzymał zgłoszenie o pojawieniu się ognia w jednym z domów jednorodzinnych w tej miejscowości. Gdy strażacy przybyli na miejsce to budynek był cały w ogniu!

- Obok płonącego domu stała mała dziewczynka w wieku około 6 lat, którą pilnował pies. Po umieszczeniu psa w szopie dziewczynce udzielono wsparcia psychicznego, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dziewczynka nie została hospitalizowana - informuje mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Akcja strażaków trwała blisko cztery godziny, a udział w niej wzięło 9 jednostek. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Mieszkańcy spalonego budynku przenocowali u rodziny, ale potrzebują pomocy, bo stracili dobytek całego życia.

- W wyniku pożaru rodzina straciła dosłownie wszystko, zostało tylko to co mieli na sobie uciekając z budynku - napisano na portalu pomagam.pl.

W internecie trwa zbiórka pieniędzy i każdy może pomóc tej rodzinie.

Pożar w Olsztynku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE