93-letnia kobieta straciła wszystkie oszczędności! Bezczelny oszust grasuje w Wolsztynie

2020-10-22 13:18
93-letnia kobieta straciła wszystkie oszczędności! Bezczelny oszust grasuje w Wolsztynie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 93-letnia kobieta straciła wszystkie oszczędności! Bezczelny oszust grasuje w Wolsztynie

Niestety takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Nieznajomy mężczyzna wyłudził od starszej mieszkanki Wolsztyna dużą sumę pieniędzy. Poszukuje go miejscowa policja. Mundurowi apelują także o czujność!

Do przykrych wydarzeń doszło w poniedziałek (12 października) w godzinach przedpołudniowych. Do drzwi mieszkania bloku przy ulicy Słowackiego zapukał mężczyzna podający się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. W domu przebywała tylko 93-letnia kobieta.

- Nieznajomy wszedł do środka i w trakcie rozmowy zaproponował właścicielce mieszkania zawarcie ubezpieczenia, które zostanie wypłacone rodzinie w przypadku jej śmierci.Domowniczka zgodziła się i przekazała mężczyźnie swój dowód osobisty oraz legitymację emeryta, potrzebne do sporządzenia stosownej dokumentacji - relacjonują policjanci z KPP w Wolsztynie.

Po wypełnieniu odpowiednich formularzy mężczyzna poprosił o przekazanie pieniędzy, jakie kobieta ma w domu. Seniorka nie podejrzewając podstępu przekazała nieznajomemu około 6000 złotych. Oszust zabrał je, poinformował kobietę, że za kilka dni otrzyma pocztą dokumenty ubezpieczenia i wyszedł z mieszkania.

Dopiero po pewnym czasie 93-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta i powiadomiła o tym swoją córkę. Wspólnie powiadomili policję.

- Poszukiwany oszust to mężczyzna w wieku ok. 50 - 60 lat, ubrany w ciemną odzież - dodają mundurowi.

Za popełnione przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Przy okazji policjanci apelują do seniorów, aby pod żadnym pozorem nie zapraszać obcych osób do mieszkania.

- Takie niespodziewane wizyty kończą się bowiem popełnieniem przestępstwa, a ofiarami oszustów najczęściej padają osoby starsze - kończą funkcjonariusze.

Metodą "na wnuczka" wyłudził ponad 150 tys. złotych!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE