93-letnia kobieta straciła wszystkie oszczędności! Bezczelny oszust grasuje w Wolsztynie

93-letnia kobieta straciła wszystkie oszczędności! Bezczelny oszust grasuje w Wolsztynie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 93-letnia kobieta straciła wszystkie oszczędności! Bezczelny oszust grasuje w Wolsztynie

Niestety takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Nieznajomy mężczyzna wyłudził od starszej mieszkanki Wolsztyna dużą sumę pieniędzy. Poszukuje go miejscowa policja. Mundurowi apelują także o czujność!

Do przykrych wydarzeń doszło w poniedziałek (12 października) w godzinach przedpołudniowych. Do drzwi mieszkania bloku przy ulicy Słowackiego zapukał mężczyzna podający się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. W domu przebywała tylko 93-letnia kobieta.

- Nieznajomy wszedł do środka i w trakcie rozmowy zaproponował właścicielce mieszkania zawarcie ubezpieczenia, które zostanie wypłacone rodzinie w przypadku jej śmierci.Domowniczka zgodziła się i przekazała mężczyźnie swój dowód osobisty oraz legitymację emeryta, potrzebne do sporządzenia stosownej dokumentacji - relacjonują policjanci z KPP w Wolsztynie.

Po wypełnieniu odpowiednich formularzy mężczyzna poprosił o przekazanie pieniędzy, jakie kobieta ma w domu. Seniorka nie podejrzewając podstępu przekazała nieznajomemu około 6000 złotych. Oszust zabrał je, poinformował kobietę, że za kilka dni otrzyma pocztą dokumenty ubezpieczenia i wyszedł z mieszkania.

Dopiero po pewnym czasie 93-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta i powiadomiła o tym swoją córkę. Wspólnie powiadomili policję.

- Poszukiwany oszust to mężczyzna w wieku ok. 50 - 60 lat, ubrany w ciemną odzież - dodają mundurowi.

Za popełnione przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Przy okazji policjanci apelują do seniorów, aby pod żadnym pozorem nie zapraszać obcych osób do mieszkania.

- Takie niespodziewane wizyty kończą się bowiem popełnieniem przestępstwa, a ofiarami oszustów najczęściej padają osoby starsze - kończą funkcjonariusze.

Metodą "na wnuczka" wyłudził ponad 150 tys. złotych!