Afera w poznańskiej szkole. Dzieci biegają po szkole za papierem toaletowym. Rodzice oburzeni

i

Autor: shutterstock(2) W jednej z poznańskich szkół podstawowych dzieci mają mieć problem z dostępem do papieru toaletowego.

"Szkoła łamie prawa człowieka"

Afera w poznańskiej szkole. Dzieci błagają nauczycieli o papier toaletowy. Rodzice oburzeni

2022-11-05 18:49

Trwający kryzys gospodarczy zmusza wiele obiektów, w tym także szkół, do szukania oszczędności. Czy jedna z poznańskich szkół oszczędza na... papierze toaletowym? Tak przynajmniej wynika ze słów rodziców dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Zdaniem oburzonych rodziców, dyrekcja szkoły "odebrała godność" ich dzieciom, które mogą dostać papier toaletowy tylko na sali lekcyjnej. Jak tłumaczy się dyrektorka placówki? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Afera z papierem toaletowym w Poznaniu. "Dzieci muszą tłumaczyć, co im się chce"

O "aferze toaletowej" informował "Głos Wielkopolski". Rozżaleni rodzice napisali do mediów z informacją, że w szkolnych toaletach na terenie SP 15 w Poznaniu uczniowie od pewnego czasu nie znajdują... papieru toaletowego. - Pani dyrektor odebrała godność naszym dzieciom, które teraz muszą się tłumaczyć przed nauczycielem, że chcą skorzystać z toalety i co im się chce, aby nauczyciel wyliczył im listki papieru toaletowego. Papier jest zamknięty w salach lekcyjnych - piszą oburzeni rodzice.

"Dzieci wracają do domów z brudną bielizną"

Według rodziców dzieci, które mają potrzebę pójścia do toalety, muszą biegać po szkole i szukać nauczyciela, który da im papier toaletowy. Z kolei nauczyciel nie może opuścić korytarza z powodu dyżuru, więc każe szukać uczniom papieru dalej lub poczekać do końca przerwy. Rodzice informują, że "dzieci notorycznie albo wstrzymują swoje potrzeby, albo przychodzą do domu z brudną bielizną, bo by nie wytrzymały i biegły mimo braku papieru do toalety". Co więcej, problem z toaletami w poznańskiej szkole podobno trwa od dłuższego czasu. Rodzice uważają, że w SP 15 naruszane są podstawowe prawa człowieka.

W sprawie wypowiedziała się dyrektorka szkoły, Krystyna Hakowska, która potwierdza, że papier toaletowy został zabrany z toalet, ale uczniowie mogą go dostać w klasach. - Sale lekcyjne są otwarte i dzieci mogą, idąc na przerwę, z niego skorzystać. Nie jest on w żaden sposób wydzielany, uczniowie nie muszą też się nikomu tłumaczyć, że go potrzebują - powiedziała Hakowska dla "Głosu Wielkopolski".

Dyrektorka dodała, że to tymczasowa sytuacja, spowodowana licznymi aktami dewastacji toalet, jak np. łamanie wylewek, wyrywanie rezerwuarów, wyrywanie i łamanie desek sedesowych.

Źródło: "Głos Wielkopolski" / o2.pl

Sonda
Lekcji w szkole jest za dużo?
Twoja Twarz Brzmi Znajomo - oto zwyciężczyni 17. edycji programu!
Nasi Partnerzy polecają