Afrykańskie upały w Wielkopolsce. Żar będzie lał się z nieba

2021-06-17 7:44
Afrykańskie upały w Wielkopolsce. Żar będzie lał się z nieba
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Afrykańskie upały w Wielkopolsce. Żar będzie lał się z nieba

Nadchodzą afrykańskie upały. Od czwartku w całym kraju będzie naprawdę gorąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla kilku powiatów w województwie wielkopolskim. W tych miejscach trzeba szczególnie uważać.

Prognozy długoterminowe mówiły, że w połowie czerwca nad Polskę przybędą upały. Tak też się stało. Od czwartku (17 czerwca) czeka nas iście afrykańska pogoda. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązuje w zachodniej części kraju.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C - czytamy w komunikacie.

Pomarańczowy alarm dotyczy części województwa wielkopolskiego, a mianowicie powiatów międzychodzkiego, nowotomyskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, krotoszyńskiego i rawickiego. IMGW prognozuje, że w kolejnych dniach ostrzeżenie dotyczyć będzie całego kraju.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 14:00 w czwartek (17 czerwca) do godz. 19:00 w poniedziałek (21 czerwca).

Nadciąga fala tropikalnych upałów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE