Pokazali BOBASA GIGANTA z Poznania. Wszystkim opadły szczęki [ZDJĘCIA]

2019-11-05 13:34 BM, MROK

65 centymetrów wzrostu i aż 5660 gramów wagi miał Aleksander, który przyszedł na świat w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. To jedno z największych dzieci jakie urodziło się w stolicy Wielkopolski. Rodzice pochwalili się swoim wielkim szczęściem!

Chłopiec urodził się w środę (30 października), a poród przeprowadzono przy pomocy cesarskiego cięcia. Mama dziecka - Magdalena przez całą ciążę czuła się bardzo dobrze. Nie miała cukrzycy ciążowej, choć wiedziała, że dziecko będzie duże. Nie myślała jednak, że chłopiec będzie miał 65 centymetrów i ponad 5,5 kilograma wagi!

Dla Magdaleny i Seweryna to pierwsze dziecko. W ich rodzinie wszyscy są bardzo wysocy więc nic dziwnego, że Aleksander też jest dużym dzieckiem. Chłopiec urodził się zdrowy i dla rodziców jest wielkim szczęściem.

Świeżo upieczeni rodzice otrzymali wiele gratulacji, do których dołączył się Narodowy Fundusz Zdrowia. - Rodzice i Aleksander otrzymali od NFZ wyprawkę: między innymi ubranka, zabawki - mówi Marta Żbikowska - Cieśla, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu.

Okazuje się, że Aleksander to nie jedyny duży noworodek, jaki przyszedł na świat w Poznaniu. W kwietniu tego roku na porodówce przy ul. Polnej urodził się chłopiec ważący 5740 gramów. Z kolei do polskich rekordów zabrakło kilkaset gramów. Największy w historii Polski chłopiec urodził się 12 lat temu w Szczecinie - ważył dokładnie 7130 gramów. Największa dziewczynka urodziła się zaś w 2011 roku w Gdańsku i ważyła niecałe 7 kilogramów. Światowy rekord należy jednak do noworodka z Australii, który ważył aż 18 kg. Warto zaznaczyć, że waga mamy "malucha" wynosiła około 270 kg.