Alpaki idą do szkoły w Kaliszu

i

Autor: Paweł Jaskółka Alpaki idą do szkoły

Alpaki idą do szkoły. Takie rzeczy tylko w Kaliszu!

2020-01-15 9:35

Nie usiądą w ławkach, ale w szkole będą miały wyjątkową misję! Mowa o alpakach, które przyjadą do kaliskiej Szkoły Specjalnej nr 19. Bo chociaż głównie alpaki kojarzą się z wełną, to potrafią być też świetnymi… terapeutami. Są spokojne, delikatne i inteligentne, dlatego w szkole w Kaliszu rusza innowacyjny projekt. Do szkoły przyjadą alpaki z hodowli pod Łodzią i będą wspierać niepełnosprawne dzieci.

Terapeutycznej mocy alpak nie sposób przecenić. Oprócz tego, że ich futro jest przemiłe w dotyku, to nie tylko o ich urok chodzi. Są to zwierzęta wyjątkowo spokojne, łagodne, cierpliwe i oddane. Idealnie nadają się do wspierania rozwoju dzieci z różnymi formami niepełnosprawności. Od autyzmu i upośledzenia w stopniu lekkim zaczynając, na niepełnosprawności ruchowej kończąc. - W naszej szkole szukamy nowych form terapii dla naszych dzieci, stąd pomysł na alpakoterapię - mówi Sylwia Baranowska, dyrektor Szkoły Specjalnej w Kaliszu i wyjaśnia, jak bardzo alpaki korzystnie wpłyną na wychowanków szkoły.- Alpaki to bardzo przyjazne zwierzęta - karmienie, przytulanie, głaskanie alpaki odpręża, wycisza i nastraja pozytywnie do życia. Zwierzątka są ciepłe i miękkie w dotyku, dzięki czemu obniża się poziom lęku i stresu. Taki sam wpływ mają dźwięki, jakie wydają z siebie te zwierzęta oraz ich zapach. Osoby nadpobudliwe, nerwowe, wyciszają się podczas kontaktu z alpakami, natomiast wycofane, nieśmiałe - otwierają się na świat - mówi pani dyrektor i jednym tchem wymienia imiona czterech alpak, które zasilą szkolną kadrę: Kamiś, Kropek, Buliś i Choco. - Już nie możemy się ich doczekać. Program rusza zaraz po feriach - cieszy się pani dyrektor.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają